Prosím čekejte...
stdClass Object
(
    [nazev] => Ústav organické technologie
    [adresa_url] => 
    [api_hash] => 
    [seo_desc] => všcht, uot, organická technologie,
    [jazyk] => cs
    [jednojazycny] => 
    [barva] => fialova
    [indexace] => 
    [obrazek] => 
    [ga_force] => 
    [cookie_force] => 
    [secureredirect] => 
    [google_verification] => UOa3DCAUaJJ2C3MuUhI9eR1T9ZNzenZfHPQN4wupOE8
    [ga_account] => UA-10822215-3
    [ga_domain] => 
    [ga4_account] => G-VKDBFLKL51
    [gtm_id] => 
    [gt_code] => 
    [kontrola_pred] => 
    [omezeni] => 
    [pozadi1] => 0003~~S07NqTQCAA.png
    [pozadi2] => 0002~~K0lNzjCNNzLISy3Kr8oFAA.png
    [pozadi3] => 0004~~y6hMKcovScxJziwxBAA.jpg
    [pozadi4] => 0005~~q8rMS82OT04sLslMTgUA.jpg
    [pozadi5] => 0006~~y04tSszNzE6ML0tMSQQA.jpg
    [robots] => 
    [htmlheaders] => 
    [newurl_domain] => 'uot.vscht.cz'
    [newurl_jazyk] => 'cs'
    [newurl_akce] => '[cs]'
    [newurl_iduzel] => 
    [newurl_path] => 8548/28861/28894
    [newurl_path_link] => Odkaz na newurlCMS
    [iduzel] => 28894
    [platne_od] => 31.10.2023 17:16:00
    [zmeneno_cas] => 31.10.2023 17:16:23.107392
    [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Jan Kříž
    [canonical_url] => 
    [idvazba] => 36804
    [cms_time] => 1715881206
    [skupina_www] => Array
        (
        )

    [slovnik] => stdClass Object
        (
            [logo_href] => /
            [logo] => 
            [logo_mobile_href] => /
            [logo_mobile] => 
            [google_search] => všcht, uot, organická technologie
            [intranet_odkaz] => http://intranet.vscht.cz/
            [intranet_text] => Intranet
            [mobile_over_nadpis_menu] => Menu
            [mobile_over_nadpis_search] => Hledání
            [mobile_over_nadpis_jazyky] => Jazyky
            [mobile_over_nadpis_login] => Přihlášení
            [menu_home] => Domovská stránka
            [aktualizovano] => Aktualizováno
            [autor] => Autor
            [paticka_mapa_odkaz] => 
            [paticka_budova_a_nadpis] => BUDOVA A
            [paticka_budova_a_popis] => Rektorát, oddělení komunikace, pedagogické oddělení, děkanát FCHT, centrum informačních služeb
            [paticka_budova_b_nadpis] => BUDOVA B
            [paticka_budova_b_popis] => Věda a výzkum, děkanát FTOP, děkanát FPBT, děkanát FCHI, výpočetní centrum, zahraniční oddělení, kvestor
            [paticka_budova_c_nadpis] => BUDOVA C
            [paticka_budova_c_popis] => Dětský koutek Zkumavka, praktický lékař, katedra ekonomiky a managementu, ústav matematiky
            [paticka_budova_1_nadpis] => NÁRODNÍ TECHNICKÁ KNIHOVNA
            [paticka_budova_1_popis] =>  
            [paticka_budova_2_nadpis] => STUDENTSKÁ KAVÁRNA CARBON
            [paticka_budova_2_popis] =>  
            [paticka_adresa] => VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
[paticka_odkaz_mail] => mailto:Jan.Patera@vscht.cz [zobraz_desktop_verzi] => zobrazit plnou verzi [drobecky] => Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHTÚstav organické technologie [more_info] => více informací [den_kratky_2] => út [novinky_kategorie_1] => Akce VŠCHT Praha [novinky_kategorie_2] => Důležité termíny [novinky_kategorie_3] => Studentské akce [novinky_kategorie_4] => Zábava [novinky_kategorie_5] => Věda [novinky_archiv_url] => /novinky [novinky_servis_archiv_rok] => Archiv z roku [novinky_servis_nadpis] => Nastavení novinek [novinky_dalsi] => zobrazit další novinky [den_kratky_3] => st [archiv_novinek] => Archiv novinek [dokumenty_kod] => [dokumenty_nazev] => [dokumenty_platne_od] => [dokumenty_platne_do] => [preloader] => Prosím čekejte... [novinky_archiv] => [den_kratky_5] => pá [den_kratky_1] => po [zobraz_mobilni_verzi] => [den_kratky_4] => čtv [den_kratky_6] => so [den_kratky_7] => ne [social_fb_odkaz] => [social_tw_odkaz] => [social_yt_odkaz] => [social_fb_title] => [social_tw_title] => [social_yt_title] => [social_in_odkaz] => [den_kratky_0] => [nepodporovany_prohlizec] => [hledani_nadpis] => hledání [hledani_nenalezeno] => Nenalezeno... [hledani_vyhledat_google] => vyhledat pomocí Google [social_li_odkaz] => ) [poduzel] => stdClass Object ( [28896] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [28900] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28900 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28901] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28901 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28902] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28902 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 28896 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28897] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [28906] => stdClass Object ( [nazev] => Ústav organické technologie [seo_title] => Ústav organické technologie [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

PROFIL

Ústav organické technologie je jedním z největších pracovišť Fakulty chemické technologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Přestože je Ústav spíše specializačním pracovištěm, je možné se s jeho pedagogy setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studia a vypracovává na Ústavu své bakalářské, diplomové a disertační práce.

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie vychovává studenty následujících tříletých bakalářských studijních programů:

MAGISTERSKÉ STUDIUM

Po absolvování bakalářského studia lze na Ústavu organické technologie získat magisterské vzdělání ve dvouletých navazujících magisterských programech:

DOKTORSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie rovněž poskytuje možnost studia v doktorských studijních programech:

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech třech úrovních studia se prolíná s řešením grantových projektů a širokou spoluprací s průmyslem.

KDE NÁS NAJDETE ?

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát) Technická 5 166 28 Praha 6 – Dejvice Telefon: (+420) 220 444 167

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28906 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /home [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_novinky [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28984] => stdClass Object ( [nazev] => O ústavu [seo_title] => O ústavu [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

PROFIL

Ústav organické technologie je jedním z největších pracovišť Fakulty chemické technologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Přestože je Ústav spíše specializačním pracovištěm, je možné se s jeho pedagogy setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studia a vypracovává na Ústavu své bakalářské, diplomové a disertační práce. Ústav poskytuje výuku i pro zahraniční studenty včetně samoplátců. V neposlední řadě ústav zaštiťuje výuku dvou kurzů Celoživotního vzdělávání (Chemie a svět kolem nás & S počítačem přátelsky od A do Z).   

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie vychovává studenty následujících tříletých bakalářských studijních programů:

MAGISTERSKÉ STUDIUM

Po absolvování jednoho z výše uvedených, nebo jiného bakalářského oboru, lze na Ústavu organické technologie získat magisterské vzdělání ve dvouletých navazujících magisterských programech:

DOKTORSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie rovněž poskytuje možnost studia v doktorských studijních programech

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech třech úrovních studia se prolíná s řešením grantových projektů a širokou spoluprací s průmyslem.

KDE NÁS NAJDETE ?

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát) Technická 5 166 28 Praha 6 – Dejvice Telefon: (+420) 220 444 167

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28984 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /o-ustavu [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28988] => stdClass Object ( [nazev] => Studium [seo_title] => Studium [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Ústav organické technologie je spíše specializačním pracovištěm, přesto se s jeho pedagogy lze setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského a navazujícího magisterského studia a vykonává na ústavu své bakalářské, diplomové nebo disertační práce práce.

Ústav organické technologie nabízí všechny tři typy vysokoškolského studia.

 Bakalářské studium trvá zpravidla tři roky a po jeho ukončení (složení státních zkoušek a obhájení baklářské práce) získá absolvent titul bakalář (Bc.) užívaný před jménem. V rámci tohoto studia je na Ústavu organické technologie možné studovat programy:

 Pro všechny bakalářské obory je zajištěno navazující magisterské studium, které trvá zpravidla další dva roky, je ukončeno státní zkouškou a obhajobou diplomové práce a jeho absolvent získává titul inženýr (Ing.) užívaný před jménem. Na Ústavu organické technologie je možné studovat ve studijních programech:

Na Ústavu organické technologie je možné také studovat v doktorských studijních programech:

Absolvent doktorského studia získává titul doktor (Ph.D.) užívaný za jménem. 

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech úrovních studia se prolínají s řešením grantových projektů, výzkumných záměrů a širokou spoluprací s průmyslem. Studenti všech forem studia se intenzivně podílejí na vědecké činnosti ústavu.

Uplatnění absolventů

Absolventi Ústavu organické technologie nacházejí uplatnění zejména v chemickém, petrochemickém a farmaceutickém průmyslu, ve výzkumných a kontrolních institucích i v projekčních kancelářích. Uplatňují se v:

  1. Inženýrských funkcích – řízení výroby, kontrola jakosti, atd.
  2. Manažerských funkcích – strategické řízení, podpora prodeje, technické poradenství, atd.
  3. Vědecko-technických funkcích – vědečtí pracovníci ve výzkumných ústavech a u firem dodávajících technologie

Vyučované předměty

Ústav organické technologie zajišťuje, nebo se podílí na zajišťování řady předmětů. Až na výjimky se jedná o předměty specializační.

– „seznam vyučovaných předmětů

Učebny a laboratoře

Ústav organické technologie disponuje moderními učebnami, počítačovými učebnami, posluchačskými laboratořemi a bohatým přístrojovým vybavením.

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28988 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /studium [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_submenu [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28989] => stdClass Object ( [nazev] => Výzkum [seo_title] => Výzkum [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Výzkum i výuka na ústavu jsou založeny na rozsáhlé a dlouhodobé spolupráci s domácími i zahraničními firmami, univerzitami a ústavy Akademie věd ČR.

V případě zájmu o výzkumnou spolupráci se laskavě obraťte na sekretariát ústavu.

ČÍM SE ZABÝVÁME VE VÝZKUMU?

  • Vývojem procesů pro výrobu různých chemikálií, návrhem a optimalizací průmyslových aparátů, výběrem nejlepších typů surovin, likvidací znečištění v odpadních vodách, bezpečností chemických výrob

     ◳ tosoh (png) → (originál)   ◳ laborator_bafa05 (jpg) → (originál)


  • Technologií vonných a chuťových látek, repelentů, vývojem nových typů sloučenin pro kosmetický a potravinářský průmysl

Synthesis
Fine chemicals

  • Výzkumem a vývojem nových látek pro farmaceutický průmysl, návrhem technologií, řízením a zlepšováním výroby běžně používaných léčiv

     ◳ 20_pevnost_tablet (jpg) → (šířka 450px)   ◳ rozpad_tablet (png) → (originál)

  • Nanotechnologiemi – studiem vlastností materiálů pro katalýzu, optoelektroniku a konverzi sluneční energie, vývojem a testováním nových typů katalyzátorů, studiem mechanismů katalytických reakcí

      ◳ hydrotalcit2 (jpg) → (šířka 450px)   ◳ zinek_cast (jpg) → (šířka 450px)

  • Statistickou analýzou experimentálních dat, výukou špičkových počítačových programů (např. Aspen Plus, Statistica, Matlab, a další), programováním (Delphi), matematickým modelováním

     ◳ statistica3 (png) → (originál)       ◳ autokorelace (png) → (originál)

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28989 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29115] => stdClass Object ( [nazev] => Přístrojové vybavení [seo_title] => Přístrojové vybavení [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Přístroje na Ústavu organické technologie slouží k výzkumným i pedagogickým účelům. Ústav má dlouhodobou tradici v řešení výzkumných úkolů pro nebo ve spolupráci s průmyslovými podniky. V případě zájmu o výzkumnou spolupráci se laskavě obraťte na sekretariát ústavu.

Pyrolýzní plynová chromatografie pro kvantitativní analýzu

originálShimadzu Pyr-4A (pyrolyzér) + 2x GC-17A (plynové chromatografy)

Přístroj pyrloýzní plynové chromatografie slouží k rychlým stanovením produktů tepelného rozkladu plynných, kapalných a pevných látek. Analytická část je optimalizována na pyrolýzu uhlovodíkových surovin a umožnuje stanovení obsahu chemických individuí s jedním až dvanácti atomy uhlíku v molekule a stanovení celkového obsahu látek s více než dvanácti atomy uhlíku.




Pyrolýzní plynová chromatografie s hmotnostní detekcí

originálShimadzu Pyr-4A (pyrolyzér) + QP-2010 (plynový chromatograf s kvadrupólovým hmotnostním spektrometrem)

Přístroj je možno volitelně využívat jako pyrolýzní nebo klasickou plynovou chromatografii s hmotnostní detekcí pro kvantitativní i kvalitativní analýzy. Pyrolýzní část přístroje lze využít jako mikroreaktor (volitelně naplněný např. katalyzátorem).








Měření textury sorpční technikou

originál

MICROMERITICS ASAP 2020

ASAP 2020 – plně automatizované zařízení s aplikací sorpční techniky na měření textury, tj. specifického povrchu a pórovité mezo- a mikrostruktury pevných látek.














Charakterizace látek metodami TPR, TPO a TPD
originál

MICROMERITICS AutoChem 2920

AutoChem 2920 – vícefunkční zařízení s tepelně-vodivostním detektorem na charakterizaci vlastností pevných látek metodami teplotně programované redukce (TPR), oxidace (TPO) a desorpce (TPD), nebo chemisorpční metodou s aplikací pulzní techniky.










Měření fyzikální sorpce a chemisorpce dynamickou, GC-metodou

originálMICROMERITICS Pulse Chemisorb 2700 a 2705

Pulse Chemisorb 2700 a 2705 – přístroje pro studium i rutinní měření fyzikální sorpce a chemisorpce dynamickou, GC-metodou s aplikací pulzní techniky. Adaptací zlepšeny užitné jejich vlastnosti o měřitelnost sorpce asymetrických molekul s disociací a využitelnost reaktivní‑frontální techniky.




















Přístroj pro rychlé a přesné stanovení skutečného objemu – heliové hustoty

originálMICROMERITICS Pycnometer 1305

Pycnometer 1305 – přístroj pro rychlé a přesné stanovení skutečného objemu, popř. heliové hustoty prášků, pórovitých materiálů a nepravidelně tvarovaných pevných látek.







 

Stanovení UV-vis kapalných a pevných vzorků

originálPerkinElmer Lambda 35

Lambda 35 – dvoupaprskový systém přístroje umožňuje stabilitu, přesnost a reprodukovatelnost měření spekter různých vzorků. Přístroj je vybaven deuteriovou a wolfram-halogenovou lampou s automatickým přpínáním. Měřit se dají vzorky kapalné i pevné (prášky i folie). Obvykle se měří nejen spektra látek, ale i koncentrační profily, průběhy reakcí a stabilita látek.



                                                          

Provádění reakcí za vysokého tlaku

originál

Ústav je vybaven velkým množstvím autoklávů různých konstrukcí a značek. Nejzastoupenější značkou jsou autoklávy firmy Parr, Autoklávy jsou různých velikostí od minireaktorů o objemu 25 ml do 1 l jednotek.

Autoklávy jsou zařízení pro práci v třífázovém (s-l-g) i dvoufázovém systému za zvýšeného tlaku. Lze je používat pro práci s práškovými katalyzátory a také jsou k dispozici reaktory vybavené košíčkem, který umožňuje použití tabletovaných vzorků. Používají se pro hydrogenace i oxidace (upravený povrch). Všechny autoklávy jsou opatřeny míchadlem s magnetickým převodem, teplotním a tlakovým čidlem a sondou na odběr vzorku v průběhu reakce. Pro práci s látkami citlivými na nerez je možné využívat teflonové vložky.









Kapalinová chromatografie s hmotnostní detekcí

 ◳ TSQ Vantage + HPLC Dionex (jpg) → (šířka 450px)

Hmotnostní spektrometr TSQ Vantage (Thermo Scientific)

Hmotnostní spektrometr TSQ Vantage s trojitým kvadrupólem je vhodný zejména pro kvantitativní analýzy s vysokou přesností a správností i v MS/MS módech (SRM, NL módy). Kromě sledování konkrétních analyzovaných látek (SRM, NL módy) umožňuje sledovat i přítomnost dalších látek v komplexní matrici (full scan mód). Je vybaven elektrosprejovou ionizací (HESI) nebo chemickou ionizací za atmosférického tlaku (APCI).







 ◳ LTQ Orbitrap Velos + HPLC Acella  (jpg) → (šířka 450px)

Hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením - LTQ ORBITRAP VELOS (Thermo Scientific)

Hybridní hmotnostní spektrometr LTQ Orbitrap Velos vybavený lineární iontovou pastí (LTQ) a Orbitrapem umožňuje provádět analýzy s vysokým rozlišením v rozmezí m/z = 50–2000 Da a fragmentaci molekul (CID, PQD a HCD) pro širokou škálu rozdílných látek. Je vhodný jak pro strukturní analýzu s vysokou přesností detekovaných hmot (HRMS), tak pro identifikaci analytů ve složitých matricích. Je vybaven elektrosprejovou ionizací (HESI) nebo chemickou ionizací za atmosférického tlaku (APCI).

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 29115 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /pristrojove-vybaveni [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29292] => stdClass Object ( [nazev] => Kontakt [seo_title] => Kontakt [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => [obrazek] => y00sAAA.png [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Ústav organické technologie

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát)
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
Telefon: 220 444 167
E-mail: alena.krivska@vscht.cz

Jak se k nám dostanete.

Sekretariát Ústavu organické technologie se nachází v přízemí budovy A VŠCHT Praha. Po vstupu do školy odočíte vlevo a po projití lítacími dveřmi se sekretariát nachází přímo naproti Vám.




 

[urlnadstranka] => [iduzel] => 29292 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /kontakt [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_obrazek [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29383] => stdClass Object ( [nazev] => Pro zaměstnance [seo_title] => Pro zaměstnance [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

Na této stránce se budou nacházet interní informace pro zaměstnance a doktorandy UOT.

[ikona] => hvezda [obrazek] => [obsah] => [iduzel] => 29383 [canonical_url] => //uot.vscht.cz/zamestnanci [skupina_www] => Array ( [0] => ustav111 [1] => 111-pgs ) [url] => /zamestnanci [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_submenu [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [10947] => stdClass Object ( [nazev] => Přístup odepřen (chyba 403) [seo_title] => Přístup odepřen [seo_desc] => Chyba 403 [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => zamek [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Nemáte přístup k obsahu stránky.

Zkontrolujte, zda jste v síti VŠCHT Praha, nebo se přihlaste (v pravém horním rohu stránek).

[urlnadstranka] => [iduzel] => 10947 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[error403] [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [1485] => stdClass Object ( [nazev] => Stránka nenalezena [seo_title] => Stránka nenalezena (chyba 404) [seo_desc] => Chyba 404 [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Chyba 404

Požadovaná stránka se na webu (již) nenachází. Kontaktuje prosím webmastera a upozorněte jej na chybu.

Pokud jste změnili jazyk stránek, je možné, že požadovaná stránka v překladu neexistuje. Pro pokračování prosím klikněte na home.  

Děkujeme!

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 1485 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[error404] [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 28897 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [519] => stdClass Object ( [nadpis] => [data] => [poduzel] => stdClass Object ( [61411] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://studuj-api.cis.vscht.cz/cms/?weburl=/sis [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 61411 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /sis [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 519 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => web [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )

DATA


stdClass Object
(
    [nazev] => 
    [seo_title] => Laboratoř výzkumu a vývoje chemických technologií
    [seo_desc] => všcht, uot, organická technologie
    [autor] => 
    [autor_email] => 
    [obsah] => 

 ◳ logoPDL (png) → (originál)
Zaměření skupiny


Skupina má dlouholetou tradici v navrhování nových a optimalizování stávajících chemických technologií. Zaměřujeme se především na navrhování chemických reaktorů, rektifikačních kolon, vývoj a optimalizaci chemických procesů a vývoj nových heterogenních katalyzátorů pro průmyslové aplikace. Spolupracujeme s průmyslovými partnery jak z ČR, tak ze zahraničí. Tyto průmyslové podniky jsou často i zadavateli výzkumných úkolů. Jako příklady z poslední doby lze uvést:

  • Vývoj a optimalizace procesů aminů (Eastman Chemical Co.)
  • Vývoj technologie textilních barviv (HUNTSMAN Corp.)
  • Mokrá oxidace odpadních vod (Messer Group GmbH)
  • Optimalizace technologie akrylátů (Synthomer a.s.)
  • Výroba bionafty z odpadních tuků (Temperatior, s.r.o.)
  • Využití pyrolýzních frakcí na produkty vyšší přidanou hodnotou (ORLEN Unipetrol)
  • Vývoj izolace v technologii kaprolaktamu (Spolana, s.r.o.)
  • Vývoj technologie di- a triglyceridů mastných kyselin (ADDICOO GROUP, s.r.o)
  • Vývoj detektorů ionizujícího záření (Nuvia Group)
  • Zvýšení kapacity rektifikačních kolon (DEZA, a.s.)
  • Vývoj technologií speciálních aminů (BorsodChem MCHZ, s.r.o.)

Studenti bakalářských i magisterských studijních programů se zapojují do výzkumu a vývoje reálných chemických procesů. Studenti se mohou vědecké činnosti a prací na výzkumných projektech skupiny účastnit nejen v rámci svých bakalářských a diplomových prací a jiných studijních povinností, ale také v rámci svého volného času, jako tzv. studentské vědecké síly již od počátku svého studia. Taková zájmová činnost bývá často podporována finančně zadavatelem výzkumného projektu (kontakt pro zájemce).

Příklady zapojení studentů do výzkumu:

  • Měření fázových rovnováh a vyhodnocování získaných dat
  • Výzkum rektifikací
  • Měření a výzkum reakční kinetiky
  • Modelování chemických reaktorů 
  • Simulace kolon a procesů v univerzálním simulačním programu
[submenuno] => [urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [newurl_domain] => 'uot.vscht.cz' [newurl_jazyk] => 'cs' [newurl_akce] => '/vyzkum/Vyzkumne_skupiny/pdl' [newurl_iduzel] => [newurl_path] => 8548/28861/28894/28897/28989/29311/31409 [newurl_path_link] => Odkaz na newurlCMS [iduzel] => 31409 [platne_od] => 13.12.2022 14:05:00 [zmeneno_cas] => 13.12.2022 14:05:34.100311 [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Tomáš Sommer [canonical_url] => [idvazba] => 82134 [cms_time] => 1715881338 [skupina_www] => Array ( ) [slovnik] => stdClass Object ( [google_search] => všcht, uot, organická technologie ) [poduzel] => stdClass Object ( [31464] => stdClass Object ( [nazev] => Odkazy [barva_pozadi] => seda [uslideru] => false [text] => [poduzel] => stdClass Object ( [39612] => stdClass Object ( [akce] => Personální obsazení [objekt] => [odkaz] => pdl/personalni_obsazeni [iduzel] => 39612 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [38688] => stdClass Object ( [akce] => Realizované technologie [objekt] => [odkaz] => pdl/realizace [iduzel] => 38688 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [64060] => stdClass Object ( [akce] => Uplatnění absolventů [objekt] => [odkaz] => pdl/absolventi [iduzel] => 64060 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [38679] => stdClass Object ( [akce] => Publikace [objekt] => [odkaz] => pdl/publikace [iduzel] => 38679 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [38685] => stdClass Object ( [akce] => Přístrojové vybavení [objekt] => [odkaz] => pdl/pristroje [iduzel] => 38685 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 31464 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [38680] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [39613] => stdClass Object ( [nazev] => Personální obsazení [seo_title] => Personální obsazení [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

ZPĚT o

[ikona] => uzivatel [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Vedoucí skupiny

doc. Ing. Jiří Trejbal, Ph.D. X b

 ◳ Dr.J.Trejbal (png) → (šířka 215px)


Akademičtí pracovníci

prof. Ing. Josef Pašek, DrSc. X b

prof.Pasek (šířka 215px)

Ing. Tomáš Sommer, Ph.D. X b

 ◳ Dr.Sommer (png) → (šířka 215px)


Ing. Miroslav Petrisko, CSc. X b

Ing.Petrisko (šířka 215px)

doc. Ing. Bohumír Dvořák, Csc. X b

doc.Dvorak (šířka 215px)

Ing. Martin Zapletal, Ph.D.
X b

 ◳ Dr.M.Zapletal (png) → (šířka 215px)



Techničtí pracovníci

Ing. Libuše Machová X b

Ing.Machova (šířka 215px)

 

Doktorandi

Ing. Jiří Zbytovský

 ◳ Jiří Zbytovský (jpg) → (originál)

 

 

 

[urlnadstranka] => [iduzel] => 39613 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/pdl/personalni_obsazeni [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [38687] => stdClass Object ( [nazev] => Realizované technologie [seo_title] => Realizované technologie [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

ZPĚT o

[ikona] => [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Laboratoř výzkumu a vývoje chemických technologií za dobu své existence realizovala řadu významných chemických procesů nejen v České republice a na Slovensku, ale také v zahraničí. Zde uvádíme několik příkladů: 


Kyanurfluorid, HUNTSMAN Corp.
Mahachai, Thajsko

1 (originál)


Anilin, TOSOH Corp.
Tokujama, Japonsko


7 (výška 215px)



Pyrolidonová kolona, Eastman Chemical Co.
Gent, Belgie

9 (výška 215px)


Odparka odpadní vody, HUNTSMAN Corp.
Atoto, Mexiko


3 (výška 215px)


Regenerace methanolu, VUAB Pharma, a.s.

Roztoky u Prahy, Česká republika

 ◳ MeOH_VUAB (png) → (originál)


Mokrá oxidace, ORLEN Unipetrol

Litvínov, Česká republika


 ◳ oxidace (png) → (originál)

 


Poloprovozní jednotka mokré oxidace, Synthomer a.s.

Sokolov, Česká republika

 ◳ MOX_Synthomer (png) → (originál)


Antiozonanty, DUSLO, a.s.
Šala, Slovensko




6 (výška 215px)




Provoz Aminy, BorsodChem MCHZ, s.r.o.
Ostrava, Česká republika

 ◳ 5 (png) → (šířka 450px)

 

Technologie dicyklopentadienu, ORLEN Unipetrol

Litvínov, Česká republika


 ◳ dcpd_2 (png) → (šířka 450px)


Regenerace rozpouštědel, HUNTSMAN Corp.
Qingdao, Čína

8 (výška 215px)


Regenerace rozpouštědel, HUNTSMAN Corp.

Atoto, Mexiko

 ◳ atoto (jpg) → (originál)


Baterie dimeračních reaktorů, ORLEN Unipetrol,
Litvínov, Česká republika


Dimeracni_reaktory_Unipetrol (výška 215px)


Rekonstrukce benzenové kolony, DEZA a.s.
Valašské Meziříčí, Česká republika


 ◳ deza_kol (png) → (originál)

 

Chloroctová kyselina, Fuxin Chemical,
Čína

11 (výška 215px)

 


Anilin, BorsodChem MCHZ, s.r.o.
Ostrava, Česká republika

2 (originál)


Úprava uranových vod, DIAMO a.s.
Stráž pod Ralskem, Česká republika


 ◳ 4 (png) → (šířka 450px)


Kolony na regeneraci rozpouštědel, SYNTHOS Kralupy, a.s.
Kralupy nad Vltavou, Česká republika

12 (výška 215px)

[submenuno] => 1 [urlnadstranka] => [iduzel] => 38687 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/pdl/realizace [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [64061] => stdClass Object ( [nazev] => Uplatnění absolventů [seo_title] => Uplatnění absolventů [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

ZPĚT o

[ikona] => [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Laboratoř výzkumu a vývoje chemických technologií vyprodukovala již řadu kvalitních technologů, ale také dalších odborníků, kteří našli uplatnění v různých oblastech chemického, petrochemického i farmaceutického průmyslu. Několik z nich bychom Vám rádi přestavili: 

Ing. Rudolf Pospíšil, Ph.D.

 ◳ ruda2 (png) → (originál)Demo plant manager / Senior Process Development Engineer v Nouryon Functional Chemicals AB (Stenungsund, Švédsko)

Dr. Pospíšil v naší skupině vystudoval magisterský program Technologie organických látek a chemické speciality a následně na něj navázal doktorským studiem v programu Organické technologie.

"Pracovní skupina Dr. Trejbala navazující na skupinu profesora Paška je bezbřehou studnicí zkušeností, poznatků a vlastního know-how čerpající z více než šedesátileté tradice na fakultě. Navzdory své nenápadnosti se jedná bezesporu o jedno z nejkvalitnějších pracovišť nejen VŠCHT Praha, ale svou kvalitou a přístupem k práci daleko přesahující hranice České republiky. Jelikož jsem vyrostl v rodinné firmě, kde bylo zvykem práci něco obětovat a neustále hledat nové cesty jak se prosadit na trhu, skupina Dr. Trejbala mě v moři všech honosně vypadajících témat absolventských prací zaujala pro svou opravdovost. Právě prostředí, ve kterém se student orientuje na průmyslový výzkum a které mu zároveň poskytne veškerou svobodu při hledání průniku mezi komerční a vědeckou sférou, má neocenitelný půvab pro každého, kdo se orientuje na reálné a hmatatelné výsledky. Kdokoli, kdo hledá v práci dobrodružství a uvažuje tak trochu „outside-the-box“ je v průmyslové chemií Dr. Trejbala jako doma. Já osobně PDL vděčím za možnost být během Ing/PhD studií tzv. jednou nohou v průmyslu, přímo transformovat výsledky laboratorního výzkumu do podoby inženýrských návrhů a ty pak obhajovat jako investiční projekty. V tomto byla, je a bude skupina Dr. Trejbala do jisté míry evropským a možná i světovým unikátem."

https://www.linkedin.com/in/rudolf-pospisil-process-design-and-engineering/ 


Ing. Daniela Veselá, Ph.D.

 ◳ Dr. Veselá (png) → (originál)

Vědecko-výzkumný pracovník v Centru výzkumu Řež s.r.o.

Dr. Veselá u nás vystudovala bakalářský program Syntéza a výroba léčiv, magisterský program Technologie organických látek a chemické speciality a následně navázala doktorským studiem v programu Organická technologie

"V průběhu prvních dvou let bakalářského studia na VŠCHT jsem zjistila, že mě více zajímají předměty jako fyzikální chemie a chemické technologie než specializované předměty oboru Syntéza a výroba léčiv,  který jsem studovala. Proto jsem se rozhodla již ve druhém ročníku zapojit  jako pomocná vědecká síla na Ústavu organické technologie ve skupině prof. Paška a doc. Dvořáka. Zde jsem objevila katalýzu, která je interdisciplinárním oborem kombinujícím znalosti z mnoha různých oblastí. Tento obor mi naprosto učaroval a během následujících let mého magisterského i doktorského studia jsem se dostala jak k práci pro průmyslové partnery při vývoji katalyzátorů, tak k systematické vědecké práci v základním výzkumu. Práce na ÚOT pod vedením doc. Dvořáka mě naučila systematičnosti a pečlivosti a ukázala mi, jak přistupovat k řešení výzkumných úkolů. V neposlední řadě jsem se během studia setkala s širokým spektrem analytických metod a mohla využívat nejrůznější analytické přístroje. Tyto dovednosti se mi velmi hodily v mé současné práci v Centru výzkumu Řež, kde jsem se stala operátorem vysoce sofistikovaného analytického přístroje SIMS (hmotnostní spektrometr sekundárních iontů). Naše laboratoř se zabývá jadernou forenzní chemií a v nejbližší době se staneme Síťovou analytickou laboratoří Mezinárodní agentury pro atomovou energii (IAEA).

https://www.linkedin.com/in/daniela-vesel%C3%A1-7497b08a/ 


Ing. Filip Čejka

 ◳ filip2 (png) → (originál)Consulting Engineer v Bryan Research & Engineering, LLC

Ing. Čejka vystudoval magisterský program Technologie organických látek a chemické speciality.

"Za dobu mého působení na ústavu organické technologie jsem mohl navštívít nejen studentské a mezinárodní konference, ale i veletrhy. V pracovní skupině pana profesora Paška se mi dostalo vstřícného osobního přístupu s důkladem na pochopení inženýrské práce, které mě vedlo k neustálému zdokonalování mé odbornosti, ze které dodnes bezesporu těžím. Za dobu mého působení na ústavu jsem dostal příležitost odcestovat na dvě zahraničním stáže do Brazílie a Finska. Na sklonku mého studia jsem dostal příležitost pracovat takřka výhradně s nejmodernějšími simulačními programy, které dovršily mou odbornost a po úspěšných inženýrských státnicích jsem nastoupil jako consulting engineer do americké firmy Bryan Research & Engineering. Za výsledky práce výzkumné skupiny pana profesora Paška stojí procesy, dle kterých se vyrábí chemikálie v procentech světové výroby, což pro mě osobně byl vždy obrovský zdroj motivace a nasazení."

https://www.linkedin.com/in/filip-cejka/ 


Ing. Judita Těhle

Lean Specialist v Zentiva , k.s

Ing. Judita Těhle vystudovala magisterský obor Výroba léčiv.

"Po bakalářském studiu jsem se přidala ke skupině Dr. Trejbala, kde jsem pod vedením Dr. Zapletala podílela na výzkumu v oblasti technologie kaprolaktamu. Za toto rozhodnutí jsem vděčná především proto, že jsem měla možnost prakticky využít své teoretické znalosti organické technologie, což pro mě byl na začátku studia zcela abstraktní pojem. Díky přístupu členů skupiny, kteří mě dokázali pro tento obor nadchnout, jsem po ukončení studia nastoupila na pozici Přípravkového technologa ve společnosti Zentiva. Zpětně nejvíc oceňuji, že výsledky výzkumu této skupiny jsou reálně využívány v průmyslu a že jsem mohla být na dva roky součástí tak skvělého kolektivu!” 

[urlnadstranka] => [iduzel] => 64061 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/pdl/absolventi [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [38681] => stdClass Object ( [nazev] => [seo_title] => Vybrané publikace a patenty [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

ZPĚT o

[ikona] => kniha [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Vybrané publikace

Trejbal J., Zapletal M., Obuchov A., Sommer T. Determination of Density, Viscosity, and Saturated Vapor Pressure of Various Itaconic Acid Esters. Int. J. Thermophys. 2022, 43 (4). DOI: 10.1007/s10765-022-02975-5

Pospíšil R., Sommer T., Zapletal M., Krupka J., Trejbal J. Influence of non-ideal behavior on esterification kinetics modeling. React. Kinet. Mech. Catal. 2020, 130 (2), 617-632. DOI: 10.1007/s11144-020-01796-7

Sommer T., Zapletal M., Trejbal J. Measurements and Correlation of Liquid-Liquid Equilibria for the Ternary System Cyclohexanol + Water + Cyclohexyl formate) at 298.2-338.2 K. J. Chem. Eng. Data 2019, 64 (3), 1195-1201. DOI: 10.1021/acs.jced.8b01104

Krupka J., Dluhoš L., Mrozek L. Evaluation of Benzylamine Production via Reductive Amination of Benzaldehyde in a Slurry Reactor. Chem. Eng. Technol. 2017, 40 (5), 870–877. DOI: 10.1002/ceat.201600538

Trejbal, J., Zapletal, M. A method for estimation of transport properties of ZSM-5 zeolite, Chem. Pap. 2017, 71 (4), 795-801. DOI: 10.1007/s11696-016-0083-6

Zapletal M., Trejbal J. Izolace polyhydroxyalkanoátů z mikrobiální biomasy, Chem.Listy 2016, 110 (12), 860-867.

Sommer T., Trejbal J., Kopecky D. Isobaric and Isothermal Vapor-​Liquid Equilibria for the Binary System of Water + Formic Acid at 99.41 kPa, 388.15 K, and 398.15 K. J. Chem. Eng. Data 2016, 61 (10), 3398-3405 (2016). DOI: 10.1021/acs.jced.6b00139

Krupka J., Pašek J. Nitrile hydrogenation on solid catalysts - new insights into reaction mechanism. Curr. Org. Chem. 2012, 16 (8), 988-1004. DOI: 10.2174/138527212800194692

Krupka J., Patera J. Catalytic and mechanistic aspects of the hydrogenation of N-substituted aliphatic aldimines over solid catalysts. Appl. Catal. A-Gen 2007, 330 (1-2), 96-107. DOI: 10.1016/j.apcata.2007.07.012

Vybrané patenty

Pospíšil R., Pašek J., Krupka J., Čejka F. Process for separating sulphur compounds when producing methyl esters or higher fatty acids from waste fats and oils, CZ 308000 (2019).

Pašek J., Trejbal J., Kalina P., Dvorak B. Process for preparing n-​methylaniline from nitrobenzene and methanol, CZ 304096 (2016).

Trejbal J., Zapletal M. Method of isolation of polyhydroxyalkanoates (PHAS) from biomass fermented by microorganisms producing polyhydroxyalkanoates (PHAS) and/or from biomass containing at least one crop-plant producing polyhydroxyalkanoates, WO2015185024 (A1) (2015), EP 3152246 (A1).

Pašek J., Zapletal M., Šimek J. et al. Continuous process for preparing alkyl nitrates having 5 to 10 carbon atoms in a molecule, CZ 305494 (2015).

Fulín P., Herink T., Krupka J., Pasek J. Process for preparing industrial dicyclopentadiene, CZ 303195 (2012).

Pašek J., Petrisko M. Catalytic reduction process of nitrobenzene to aniline in liquid phase, CZ 302991 (2012).

Trejbal J. Process for preparing 4,​4'-​methylenedianiline from aniline and formaldehyde, CZ 301977 (2010).

Krupka J., Pašek J., Patera J., Fíla V. Process for continuous production of cyclopentene of polymerization purity, CZ 298 994 (2008).

[urlnadstranka] => [iduzel] => 38681 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/pdl/publikace [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [38684] => stdClass Object ( [nazev] => Přístrojové vybavení [seo_title] => Přístrojové vybavení [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

ZPĚT o

[ikona] => mikroskop [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>




 ◳ gc2010 (png) → (výška 215px)

  • Plynové chromatografy Shimadzu (GC17A, GC2010, GC2014) s plamenově-ionizačním, tepelně-vodivostním i hmotnostním detektorem







 ◳ micromeritics (png) → (originál)

  • Sorpční přístroj Autochem II 2920 (Micromeritics)










  • Měření specifického povrchu BET (Micromeritics)








 ◳ KF2 (png) → (originál)

  • Volumetrický titrátor Karl-Fischer TitroLine 7500 KF (SI Analytics)













 ◳ parr_small (jpg) → (originál)

  • Autoklávy firmy Parr různých objemů - autoklávy využíváme pro provádění jak katalytických reakcí (např. hydrogenací, oxidací) s práškovými i tabletovanými nebo extrudovanými katalyzátory, tak nekatalytických reakcí za vysokých tlaků a teplot. Dále je využíváme také pro měření fázových rovnováh kapalina-pára. 

   



 ◳ helpex_small (jpg) → (originál)

  • Autokláv Helpex - tento autokláv o objemu 2 litry slouží k provádění typově stejných experimentů jako u menších autoklávů, používáme jej hlavně v případech, kdy je např. z důvodů následného zpracování a rektifikace, potřeba vyrobit větší množství reakční směsi. Zároveň slouží jako další mezistupeň ve vývoji technologie v přístupu "postupného zvětšování měřítka".














 ◳ rekt_kolony_small (jpg) → (šířka 450px)

  • Rektifikační kolony s orientovanou i sypanou výplní - rektifikace je jedním ze základních separačních procesů využívaných jak ve velkotonážním chemickém průmyslu, tak při výrobě chemických specialit, tedy i léčiv. V našich laboratořích máme k dispozici velké množství rektifikačních kolon různých délek, průměrů a účinnosti. Využíváme kolony plněné jak sypanou tak orientovanou výplní různých typů. V případě potřeby používáme i speciální typy výplní např. keramické nebo ze zirkonia.











     ◳ plyn_tlak_small (jpg) → (originál)
  • Průtočné reaktory pro reakce v plynné fázi za atmosférického i zvýšeného tlaku - tato aparatura slouží k provádění katalyzovaných reakcí v plynné experimentech hydrogenační aminace, alkylace, hydrogenace, disproporcionace aminů a amidace. fázi za vyššího než atmosférického tlaku a vysokých teplot (je navržena na maximální tlak 1,5 MPa a teplotu 450 °C). 













  • Vysokoteplotní kalcinační pec

  • Různá ad-hoc zařízení podle potřeb aktuálního výzkumu

[urlnadstranka] => [iduzel] => 38684 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/pdl/pristroje [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 38680 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi