Prosím čekejte...
stdClass Object
(
    [nazev] => Ústav organické technologie
    [adresa_url] => 
    [api_hash] => 
    [seo_desc] => všcht, uot, organická technologie,
    [jazyk] => cs
    [jednojazycny] => 
    [barva] => fialova
    [indexace] => 
    [obrazek] => 
    [ga_force] => 
    [cookie_force] => 
    [secureredirect] => 
    [google_verification] => UOa3DCAUaJJ2C3MuUhI9eR1T9ZNzenZfHPQN4wupOE8
    [ga_account] => UA-10822215-3
    [ga_domain] => 
    [ga4_account] => G-VKDBFLKL51
    [gtm_id] => 
    [gt_code] => 
    [kontrola_pred] => 
    [omezeni] => 
    [pozadi1] => 0003~~S07NqTQCAA.png
    [pozadi2] => 0002~~K0lNzjCNNzLISy3Kr8oFAA.png
    [pozadi3] => 0004~~y6hMKcovScxJziwxBAA.jpg
    [pozadi4] => 0005~~q8rMS82OT04sLslMTgUA.jpg
    [pozadi5] => 0006~~y04tSszNzE6ML0tMSQQA.jpg
    [robots] => 
    [htmlheaders] => 
    [newurl_domain] => 'uot.vscht.cz'
    [newurl_jazyk] => 'cs'
    [newurl_akce] => '[cs]'
    [newurl_iduzel] => 
    [newurl_path] => 8548/28861/28894
    [newurl_path_link] => Odkaz na newurlCMS
    [iduzel] => 28894
    [platne_od] => 31.10.2023 17:16:00
    [zmeneno_cas] => 31.10.2023 17:16:23.107392
    [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Jan Kříž
    [canonical_url] => 
    [idvazba] => 36804
    [cms_time] => 1716269903
    [skupina_www] => Array
        (
        )

    [slovnik] => stdClass Object
        (
            [logo_href] => /
            [logo] => 
            [logo_mobile_href] => /
            [logo_mobile] => 
            [google_search] => 001523547858480163194:u-cbn29rzve
            [intranet_odkaz] => http://intranet.vscht.cz/
            [intranet_text] => Intranet
            [mobile_over_nadpis_menu] => Menu
            [mobile_over_nadpis_search] => Hledání
            [mobile_over_nadpis_jazyky] => Jazyky
            [mobile_over_nadpis_login] => Přihlášení
            [menu_home] => Domovská stránka
            [aktualizovano] => Aktualizováno
            [autor] => Autor
            [paticka_mapa_odkaz] => 
            [paticka_budova_a_nadpis] => BUDOVA A
            [paticka_budova_a_popis] => Rektorát, oddělení komunikace, pedagogické oddělení, děkanát FCHT, centrum informačních služeb
            [paticka_budova_b_nadpis] => BUDOVA B
            [paticka_budova_b_popis] => Věda a výzkum, děkanát FTOP, děkanát FPBT, děkanát FCHI, výpočetní centrum, zahraniční oddělení, kvestor
            [paticka_budova_c_nadpis] => BUDOVA C
            [paticka_budova_c_popis] => Dětský koutek Zkumavka, praktický lékař, katedra ekonomiky a managementu, ústav matematiky
            [paticka_budova_1_nadpis] => NÁRODNÍ TECHNICKÁ KNIHOVNA
            [paticka_budova_1_popis] =>  
            [paticka_budova_2_nadpis] => STUDENTSKÁ KAVÁRNA CARBON
            [paticka_budova_2_popis] =>  
            [paticka_adresa] => VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
[paticka_odkaz_mail] => mailto:Jan.Patera@vscht.cz [zobraz_desktop_verzi] => zobrazit plnou verzi [drobecky] => Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHTÚstav organické technologie [more_info] => více informací [den_kratky_2] => út [novinky_kategorie_1] => Akce VŠCHT Praha [novinky_kategorie_2] => Důležité termíny [novinky_kategorie_3] => Studentské akce [novinky_kategorie_4] => Zábava [novinky_kategorie_5] => Věda [novinky_archiv_url] => /novinky [novinky_servis_archiv_rok] => Archiv z roku [novinky_servis_nadpis] => Nastavení novinek [novinky_dalsi] => zobrazit další novinky [den_kratky_3] => st [archiv_novinek] => Archiv novinek [dokumenty_kod] => [dokumenty_nazev] => [dokumenty_platne_od] => [dokumenty_platne_do] => [preloader] => Prosím čekejte... [novinky_archiv] => [den_kratky_5] => pá [den_kratky_1] => po [zobraz_mobilni_verzi] => [den_kratky_4] => čtv [den_kratky_6] => so [den_kratky_7] => ne [social_fb_odkaz] => [social_tw_odkaz] => [social_yt_odkaz] => [social_fb_title] => [social_tw_title] => [social_yt_title] => [social_in_odkaz] => [den_kratky_0] => [nepodporovany_prohlizec] => [hledani_nadpis] => hledání [hledani_nenalezeno] => Nenalezeno... [hledani_vyhledat_google] => vyhledat pomocí Google [social_li_odkaz] => ) [poduzel] => stdClass Object ( [28896] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [28900] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28900 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28901] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28901 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28902] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28902 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 28896 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28897] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [28906] => stdClass Object ( [nazev] => Ústav organické technologie [seo_title] => Ústav organické technologie [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

PROFIL

Ústav organické technologie je jedním z největších pracovišť Fakulty chemické technologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Přestože je Ústav spíše specializačním pracovištěm, je možné se s jeho pedagogy setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studia a vypracovává na Ústavu své bakalářské, diplomové a disertační práce.

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie vychovává studenty následujících tříletých bakalářských studijních programů:

MAGISTERSKÉ STUDIUM

Po absolvování bakalářského studia lze na Ústavu organické technologie získat magisterské vzdělání ve dvouletých navazujících magisterských programech:

DOKTORSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie rovněž poskytuje možnost studia v doktorských studijních programech:

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech třech úrovních studia se prolíná s řešením grantových projektů a širokou spoluprací s průmyslem.

KDE NÁS NAJDETE ?

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát) Technická 5 166 28 Praha 6 – Dejvice Telefon: (+420) 220 444 167

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28906 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /home [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_novinky [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28984] => stdClass Object ( [nazev] => O ústavu [seo_title] => O ústavu [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

PROFIL

Ústav organické technologie je jedním z největších pracovišť Fakulty chemické technologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Přestože je Ústav spíše specializačním pracovištěm, je možné se s jeho pedagogy setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studia a vypracovává na Ústavu své bakalářské, diplomové a disertační práce. Ústav poskytuje výuku i pro zahraniční studenty včetně samoplátců. V neposlední řadě ústav zaštiťuje výuku dvou kurzů Celoživotního vzdělávání (Chemie a svět kolem nás & S počítačem přátelsky od A do Z).   

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie vychovává studenty následujících tříletých bakalářských studijních programů:

MAGISTERSKÉ STUDIUM

Po absolvování jednoho z výše uvedených, nebo jiného bakalářského oboru, lze na Ústavu organické technologie získat magisterské vzdělání ve dvouletých navazujících magisterských programech:

DOKTORSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie rovněž poskytuje možnost studia v doktorských studijních programech

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech třech úrovních studia se prolíná s řešením grantových projektů a širokou spoluprací s průmyslem.

KDE NÁS NAJDETE ?

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát) Technická 5 166 28 Praha 6 – Dejvice Telefon: (+420) 220 444 167

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28984 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /o-ustavu [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28988] => stdClass Object ( [nazev] => Studium [seo_title] => Studium [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Ústav organické technologie je spíše specializačním pracovištěm, přesto se s jeho pedagogy lze setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského a navazujícího magisterského studia a vykonává na ústavu své bakalářské, diplomové nebo disertační práce práce.

Ústav organické technologie nabízí všechny tři typy vysokoškolského studia.

 Bakalářské studium trvá zpravidla tři roky a po jeho ukončení (složení státních zkoušek a obhájení baklářské práce) získá absolvent titul bakalář (Bc.) užívaný před jménem. V rámci tohoto studia je na Ústavu organické technologie možné studovat programy:

 Pro všechny bakalářské obory je zajištěno navazující magisterské studium, které trvá zpravidla další dva roky, je ukončeno státní zkouškou a obhajobou diplomové práce a jeho absolvent získává titul inženýr (Ing.) užívaný před jménem. Na Ústavu organické technologie je možné studovat ve studijních programech:

Na Ústavu organické technologie je možné také studovat v doktorských studijních programech:

Absolvent doktorského studia získává titul doktor (Ph.D.) užívaný za jménem. 

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech úrovních studia se prolínají s řešením grantových projektů, výzkumných záměrů a širokou spoluprací s průmyslem. Studenti všech forem studia se intenzivně podílejí na vědecké činnosti ústavu.

Uplatnění absolventů

Absolventi Ústavu organické technologie nacházejí uplatnění zejména v chemickém, petrochemickém a farmaceutickém průmyslu, ve výzkumných a kontrolních institucích i v projekčních kancelářích. Uplatňují se v:

  1. Inženýrských funkcích – řízení výroby, kontrola jakosti, atd.
  2. Manažerských funkcích – strategické řízení, podpora prodeje, technické poradenství, atd.
  3. Vědecko-technických funkcích – vědečtí pracovníci ve výzkumných ústavech a u firem dodávajících technologie

Vyučované předměty

Ústav organické technologie zajišťuje, nebo se podílí na zajišťování řady předmětů. Až na výjimky se jedná o předměty specializační.

– „seznam vyučovaných předmětů

Učebny a laboratoře

Ústav organické technologie disponuje moderními učebnami, počítačovými učebnami, posluchačskými laboratořemi a bohatým přístrojovým vybavením.

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28988 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /studium [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_submenu [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28989] => stdClass Object ( [nazev] => Výzkum [seo_title] => Výzkum [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Výzkum i výuka na ústavu jsou založeny na rozsáhlé a dlouhodobé spolupráci s domácími i zahraničními firmami, univerzitami a ústavy Akademie věd ČR.

V případě zájmu o výzkumnou spolupráci se laskavě obraťte na sekretariát ústavu.

ČÍM SE ZABÝVÁME VE VÝZKUMU?

  • Vývojem procesů pro výrobu různých chemikálií, návrhem a optimalizací průmyslových aparátů, výběrem nejlepších typů surovin, likvidací znečištění v odpadních vodách, bezpečností chemických výrob

     ◳ tosoh (png) → (originál)   ◳ laborator_bafa05 (jpg) → (originál)


  • Technologií vonných a chuťových látek, repelentů, vývojem nových typů sloučenin pro kosmetický a potravinářský průmysl

Synthesis
Fine chemicals

  • Výzkumem a vývojem nových látek pro farmaceutický průmysl, návrhem technologií, řízením a zlepšováním výroby běžně používaných léčiv

     ◳ 20_pevnost_tablet (jpg) → (šířka 450px)   ◳ rozpad_tablet (png) → (originál)

  • Nanotechnologiemi – studiem vlastností materiálů pro katalýzu, optoelektroniku a konverzi sluneční energie, vývojem a testováním nových typů katalyzátorů, studiem mechanismů katalytických reakcí

      ◳ hydrotalcit2 (jpg) → (šířka 450px)   ◳ zinek_cast (jpg) → (šířka 450px)

  • Statistickou analýzou experimentálních dat, výukou špičkových počítačových programů (např. Aspen Plus, Statistica, Matlab, a další), programováním (Delphi), matematickým modelováním

     ◳ statistica3 (png) → (originál)       ◳ autokorelace (png) → (originál)

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28989 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29115] => stdClass Object ( [nazev] => Přístrojové vybavení [seo_title] => Přístrojové vybavení [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Přístroje na Ústavu organické technologie slouží k výzkumným i pedagogickým účelům. Ústav má dlouhodobou tradici v řešení výzkumných úkolů pro nebo ve spolupráci s průmyslovými podniky. V případě zájmu o výzkumnou spolupráci se laskavě obraťte na sekretariát ústavu.

Pyrolýzní plynová chromatografie pro kvantitativní analýzu

originálShimadzu Pyr-4A (pyrolyzér) + 2x GC-17A (plynové chromatografy)

Přístroj pyrloýzní plynové chromatografie slouží k rychlým stanovením produktů tepelného rozkladu plynných, kapalných a pevných látek. Analytická část je optimalizována na pyrolýzu uhlovodíkových surovin a umožnuje stanovení obsahu chemických individuí s jedním až dvanácti atomy uhlíku v molekule a stanovení celkového obsahu látek s více než dvanácti atomy uhlíku.




Pyrolýzní plynová chromatografie s hmotnostní detekcí

originálShimadzu Pyr-4A (pyrolyzér) + QP-2010 (plynový chromatograf s kvadrupólovým hmotnostním spektrometrem)

Přístroj je možno volitelně využívat jako pyrolýzní nebo klasickou plynovou chromatografii s hmotnostní detekcí pro kvantitativní i kvalitativní analýzy. Pyrolýzní část přístroje lze využít jako mikroreaktor (volitelně naplněný např. katalyzátorem).








Měření textury sorpční technikou

originál

MICROMERITICS ASAP 2020

ASAP 2020 – plně automatizované zařízení s aplikací sorpční techniky na měření textury, tj. specifického povrchu a pórovité mezo- a mikrostruktury pevných látek.














Charakterizace látek metodami TPR, TPO a TPD
originál

MICROMERITICS AutoChem 2920

AutoChem 2920 – vícefunkční zařízení s tepelně-vodivostním detektorem na charakterizaci vlastností pevných látek metodami teplotně programované redukce (TPR), oxidace (TPO) a desorpce (TPD), nebo chemisorpční metodou s aplikací pulzní techniky.










Měření fyzikální sorpce a chemisorpce dynamickou, GC-metodou

originálMICROMERITICS Pulse Chemisorb 2700 a 2705

Pulse Chemisorb 2700 a 2705 – přístroje pro studium i rutinní měření fyzikální sorpce a chemisorpce dynamickou, GC-metodou s aplikací pulzní techniky. Adaptací zlepšeny užitné jejich vlastnosti o měřitelnost sorpce asymetrických molekul s disociací a využitelnost reaktivní‑frontální techniky.




















Přístroj pro rychlé a přesné stanovení skutečného objemu – heliové hustoty

originálMICROMERITICS Pycnometer 1305

Pycnometer 1305 – přístroj pro rychlé a přesné stanovení skutečného objemu, popř. heliové hustoty prášků, pórovitých materiálů a nepravidelně tvarovaných pevných látek.







 

Stanovení UV-vis kapalných a pevných vzorků

originálPerkinElmer Lambda 35

Lambda 35 – dvoupaprskový systém přístroje umožňuje stabilitu, přesnost a reprodukovatelnost měření spekter různých vzorků. Přístroj je vybaven deuteriovou a wolfram-halogenovou lampou s automatickým přpínáním. Měřit se dají vzorky kapalné i pevné (prášky i folie). Obvykle se měří nejen spektra látek, ale i koncentrační profily, průběhy reakcí a stabilita látek.



                                                          

Provádění reakcí za vysokého tlaku

originál

Ústav je vybaven velkým množstvím autoklávů různých konstrukcí a značek. Nejzastoupenější značkou jsou autoklávy firmy Parr, Autoklávy jsou různých velikostí od minireaktorů o objemu 25 ml do 1 l jednotek.

Autoklávy jsou zařízení pro práci v třífázovém (s-l-g) i dvoufázovém systému za zvýšeného tlaku. Lze je používat pro práci s práškovými katalyzátory a také jsou k dispozici reaktory vybavené košíčkem, který umožňuje použití tabletovaných vzorků. Používají se pro hydrogenace i oxidace (upravený povrch). Všechny autoklávy jsou opatřeny míchadlem s magnetickým převodem, teplotním a tlakovým čidlem a sondou na odběr vzorku v průběhu reakce. Pro práci s látkami citlivými na nerez je možné využívat teflonové vložky.









Kapalinová chromatografie s hmotnostní detekcí

 ◳ TSQ Vantage + HPLC Dionex (jpg) → (šířka 450px)

Hmotnostní spektrometr TSQ Vantage (Thermo Scientific)

Hmotnostní spektrometr TSQ Vantage s trojitým kvadrupólem je vhodný zejména pro kvantitativní analýzy s vysokou přesností a správností i v MS/MS módech (SRM, NL módy). Kromě sledování konkrétních analyzovaných látek (SRM, NL módy) umožňuje sledovat i přítomnost dalších látek v komplexní matrici (full scan mód). Je vybaven elektrosprejovou ionizací (HESI) nebo chemickou ionizací za atmosférického tlaku (APCI).







 ◳ LTQ Orbitrap Velos + HPLC Acella  (jpg) → (šířka 450px)

Hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením - LTQ ORBITRAP VELOS (Thermo Scientific)

Hybridní hmotnostní spektrometr LTQ Orbitrap Velos vybavený lineární iontovou pastí (LTQ) a Orbitrapem umožňuje provádět analýzy s vysokým rozlišením v rozmezí m/z = 50–2000 Da a fragmentaci molekul (CID, PQD a HCD) pro širokou škálu rozdílných látek. Je vhodný jak pro strukturní analýzu s vysokou přesností detekovaných hmot (HRMS), tak pro identifikaci analytů ve složitých matricích. Je vybaven elektrosprejovou ionizací (HESI) nebo chemickou ionizací za atmosférického tlaku (APCI).

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 29115 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /pristrojove-vybaveni [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29292] => stdClass Object ( [nazev] => Kontakt [seo_title] => Kontakt [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => [obrazek] => y00sAAA.png [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Ústav organické technologie

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát)
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
Telefon: 220 444 167
E-mail: alena.krivska@vscht.cz

Jak se k nám dostanete.

Sekretariát Ústavu organické technologie se nachází v přízemí budovy A VŠCHT Praha. Po vstupu do školy odočíte vlevo a po projití lítacími dveřmi se sekretariát nachází přímo naproti Vám.




 

[urlnadstranka] => [iduzel] => 29292 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /kontakt [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_obrazek [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29383] => stdClass Object ( [nazev] => Pro zaměstnance [seo_title] => Pro zaměstnance [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

Na této stránce se budou nacházet interní informace pro zaměstnance a doktorandy UOT.

[ikona] => hvezda [obrazek] => [obsah] => [iduzel] => 29383 [canonical_url] => //uot.vscht.cz/zamestnanci [skupina_www] => Array ( [0] => ustav111 [1] => 111-pgs ) [url] => /zamestnanci [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_submenu [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [10947] => stdClass Object ( [nazev] => Přístup odepřen (chyba 403) [seo_title] => Přístup odepřen [seo_desc] => Chyba 403 [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => zamek [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Nemáte přístup k obsahu stránky.

Zkontrolujte, zda jste v síti VŠCHT Praha, nebo se přihlaste (v pravém horním rohu stránek).

[urlnadstranka] => [iduzel] => 10947 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[error403] [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [1485] => stdClass Object ( [nazev] => Stránka nenalezena [seo_title] => Stránka nenalezena (chyba 404) [seo_desc] => Chyba 404 [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Chyba 404

Požadovaná stránka se na webu (již) nenachází. Kontaktuje prosím webmastera a upozorněte jej na chybu.

Pokud jste změnili jazyk stránek, je možné, že požadovaná stránka v překladu neexistuje. Pro pokračování prosím klikněte na home.  

Děkujeme!

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 1485 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[error404] [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 28897 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [519] => stdClass Object ( [nadpis] => [data] => [poduzel] => stdClass Object ( [61411] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://studuj-api.cis.vscht.cz/cms/?weburl=/sis [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 61411 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /sis [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 519 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => web [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )

DATA


stdClass Object
(
    [nazev] => Laboratoř pevných lékových forem
    [seo_title] => Laboratoř pevných lékových forem
    [seo_desc] => 
    [autor] => 
    [autor_email] => 
    [perex] => 
    [ikona] => 
    [obrazek] => 
    [ogobrazek] => 
    [pozadi] => 
    [obsah] => 

Zaměření skupiny

  • Příprava a charakterizace pevných disperzí špatně rozpustných léčivých látek
  • Využití inverzní plynové chromatografie ke studiu povrchových vlastností sypkých látek
  • Parametry povrchové energie a jejich vliv na zpracování sypkých látek
  • Účinky interakcí částic na míru uvolňování léčivých látek
  • Řízená příprava interaktivních směsí
  • Vývoj rychle dezintegrujících zrněných prášků
  • Optimalizace tokových vlastností směsí
  • Mechanické vlastnosti tablet
  • Kompaktační chování směsí
  • Validace čištění farmaceutických výrobních zařízení
  • Studium procesně indukovaných poruch (process induced disorder) povrchu partikulárních látek

Členové skupiny

Vedoucí

  • prof. Ing. Petr Zámostný, Ph.D.  X b RG (originál)

Odborní asistenti

  • Ing.  Adam Karaba, Ph.D. X b RG (originál)
  • Ing. Jan Patera, Ph.D. X b RG (originál)
  • Ing. Tereza Školáková, Ph.D. X b RG (originál)

Doktorandi

  • Ing. Radim Bittner
  • Ing. Pavlína Komínová RG (originál)
  • Ing. Nikita Marinko
  • Ing. Eva Petříková
  • Ing. Simona Römerová
  • Ing. Michaela Lojková RG (originál)
  • Ing. Ondřej Švehla
  • Ing. Dien Tran Trang RG (originál)
[submenuno] => [urlnadstranka] => [newurl_domain] => 'uot.vscht.cz' [newurl_jazyk] => 'cs' [newurl_akce] => '/vyzkum/Vyzkumne_skupiny/PLF' [newurl_iduzel] => [newurl_path] => 8548/28861/28894/28897/28989/29311/31407 [newurl_path_link] => Odkaz na newurlCMS [iduzel] => 31407 [platne_od] => 16.05.2022 12:35:00 [zmeneno_cas] => 16.05.2022 12:39:28.104319 [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Tomáš Sommer [canonical_url] => [idvazba] => 76673 [cms_time] => 1716273072 [skupina_www] => Array ( ) [slovnik] => Array ( ) [poduzel] => stdClass Object ( [31461] => stdClass Object ( [nazev] => Odkazy [barva_pozadi] => cervena [uslideru] => false [text] => [poduzel] => stdClass Object ( [39964] => stdClass Object ( [akce] => Problematiky [objekt] => [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/PLF/problematiky [iduzel] => 39964 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [39998] => stdClass Object ( [akce] => Přístrojové vybavení [objekt] => [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/PLF/vybaveni [iduzel] => 39998 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [39962] => stdClass Object ( [akce] => Publikace [objekt] => [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/PLF/publikace [iduzel] => 39962 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 31461 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [39963] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [39999] => stdClass Object ( [nazev] => Přístrojové vybavení [seo_title] => Přístrojové vybavení [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

ZPĚT o

[ikona] => [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Planetový kulový mlýn Retsch PM 100 CM

Planetový kulový mlýn slouží především k mletí materiálů (měkkých, tvrdých, křehkých či vláknitých), u kterých je vyžadován vysoký stupeň jemnosti (až do rozměru nano) bez kontaminace. Extrémně vysoké odstředivé síly planetových kulových mlýnů vytváří velmi vysokou drtící energii, a tak umožňují krátkou dobu mletí. Model PM 100 CM obsahuje 1 mlecí stanici, která umožňuje šetrnější mletí (princip nárazu a tření) vzorku s menší abrazí. Reprodukovatelné výsledky zajišťuje možnost řídit otáčky a přísun energie. Dále přístroj umožňuje 2 mlecí režimy (suchý a mokrý), volitelný měřicí systém tlaku a teploty a různé velikosti mlecích nádob. Aplikace: drcení, míchání, homogenizace, koloidní mletí.

Kladivový mlýn Kinematica POLYMIX® PX-MFC 90 D

Kladivový mlýn je vhodný pro suché mletí suchých, křehkých a tvrdých materiálů. Motor je třífázový bezúdržbový s přímým pohonem mlecí jednotky a s bezpečnostním systémem pro vypnutí při přetížení nebo otevření mlecí komory. Otáčky (50 až 6000 min-1) se regulují s kontrolou na podsvětleném displeji. Násypka je objemu 300 ml, opatřená víčkem a vzorek lze doplňovat i při provozu. Výstupní velikost vzorku se pohybuje pod 40 μm v závislosti na povaze materiálu. Vzorek se odebírá přes síto, dostupné s různou velikostí ok. Výstupní trubice odpovídá zábrusu NS29. Jako nádobku na vzorek lze využít speciální zkumavky z polystyrenu nebo lze použít nádobku vlastní.

Turbula T2F (3-dimenzionální mísič)

Mísič Turbula se používá k homogenizaci prášků, které mají i rozdílnou specifickou váhu či různé rozměry částic. Směs je míchána v uzavřené nádobě (široká možnost nádob u různých objemech), což umožňuje hygienický a bezprašný proces. Lze míchat mokré i suché komponenty. Míchací nádoba je uvedena do třídimenzionálního pohybu (využití rotace, translace a inverze), díky kterému je směs vystavena neustálému vlivu změn a rytmických pulsů. Velkou výhodou mísiče je, že požadovaný výsledek je dosažen během minimálního času. K přístroji je také připojená jednotka, která umožňuje nastavovat čas míchání a rovněž regulovat rychlost pohybu nádoby.

Analytický sítovací stroj AS 200 basic (Retsch)

Analytický sítovací stroj se používá v oblastech výzkumu a vývoje, při kvalitativní kontrole surovin, mezikontrole a kontrole koncových výrobků a také ke kontrole výrobního procesu. Zařízení je vybaveno regulovatelným elektromagnetickým pohonem, digitálním nastavením výšky vibrací a zobrazením času a výkonu. Model AS 200 basic je vhodný pro suché i mokré sítování a rovněž se vyznačuje vynikající účinností dělení i při krátkých časech sítování. Aplikace: dělení, frakce, určování velikosti částic.

Malvern Mastersizer 3000 (laserová difrakce)

Mastersizer 3000 s dispergační jednotkou Hydro MV slouží ke stanovení distribuce velikosti částic v práškových materiálech mokrou cestou v rozsahu velikosti částic 0,1 μm do 1000 μm. Informace o velikosti a tvaru částic jsou obsaženy v difrakčním obraze, odkud jsou pomocí Fourierovy transformace převedeny na distribuční křivku.

 Gamlen GTP-1 (analyzátor kompaktace)

Analyzátory kompaktace od Gamlen Tableting umožňuje měřit kompaktační profily tablet či studovat lubrikační chování. Výsledná data jsou automaticky exportována do Excelu.

FT2 (Pharmatron)

Přístroj slouží k měření mechanického opotřebení pevných lékových forem. Splňuje požadavky metod USP a EP. FT2 také umožňuje využití abrazivního bubínku.

Rozpadostroj DisiTest 50 (Pharmatron)

Přístroj pro měření doby rozpadu tablet. Jeho výhodou je krátký indukční ohřev bez vodné lázně. K dispozici je 6 pozicový košíček s USP disky. Rozpad pro každou tabletu je automaticky zaznamenán.

Manuální pevnostroj MultiTest 50 (Pharmatron)

Přístroj slouží k testování fyzikálních vlastností tablet. Lze měřit výšku, průměr či pevnost tablet.

Disolučním zařízení SOTAX AT7 SMART

Zařízení slouží ke stanovení rychlosti uvolňování léčivé látky z lékové formy. SOTAX AT7 SMART se skládá z prosklené temperované lázně, ve které je 7 nádob a míchadel, dále z odběrové jednotky a řídícího panelu, který umožňuje nastavení teploty a otáček.

UV-VIS spektrofotometr Specord® 200 PLUS

Dvoupaprskový spektrofotometr s chlazeným polovodičovým detektorem, který vyhovuje všem požadavkům lékopisů, umožňuje měřit absorbance, spektra či kalibrační křivky. Obsahuje monochromátor s vysokým rozlišením a zabudovaný holmiový filtr pro kontrolu vlnových délek.

HPLC Shimadzu Prominence s PDA detektorem

Umožňuje analýzu vzorků s vysokou spolehlivostí a efektivitou.

Inverzní plynový chromatograf

Plynový chromatograf s hmotnostní detekcí (pyrolyzér Shimadzu Pyr-4A, plynový chromatograf Shimadzu GC 2010 s kvadrupólovým hmotnostním spektrometrem Shimadzu QP-2010). Přístroj je možné využívat jako pyrolýzní či pro klasickou nebo inverzní plynovou chromatografii s hmotnostní detekcí pro kvantitativní i kvalitativní analýzy.

Optický mikroskop Nikon SMZ18

Transfokační stereomikroskop s poměrem 18:1 a jasnou fluorescencí.

[urlnadstranka] => [iduzel] => 39999 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/PLF/vybaveni [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_galerie_velka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [39966] => stdClass Object ( [nazev] => Řešené problematiky [seo_title] => Řešené problematiky [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

ZPĚT o

[ikona] => kahan [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Bakalářské práce:

  • Vliv mikrostruktury tablety na uvolňování besilátu amlodipinu
  • Stanovení parametrů rozpustnosti účinných látek metodou inverzní plynové chromatografie
  • Zlepšování rychlosti rozpouštění špatně rozpustné léčivé látky mletím
  • Disoluce a stabilita kokrystalů acykloviru
  • Studium lisovatelnosti kokrystalů acykloviru
  • Studium desintegračních pochodů v tabletách ibuprofen-laktóza-rozvolňovadlo mikroskopickými metodami
  • Technologické aspekty zpracování ibuprofenu v procesu přímého lisování tablet
  • Zlepšování biologické dostupnosti léčiv nosičovými formulacemi na bázi mikrosuspenzí
     

Diplomové práce:

  • Odlišné chování různých šarží API v binárních směsích (batch-to-batch variation)
  • Povrchové vlastnosti partikulárních směsí s Bisoprololem
  • Vliv polymorfie na experimentální stanovení parametrů rozpustnosti
  • Studium kinetiky uvolňování meloxikamu z impregnovaných nosičových systémů
  • Studium dezintegračního chování tablet ibuprofen-laktóza-rozvolňovadlo pomocí statického rozptylu světla 

Dizertační práce:

  • Využití procesů mletí a společného mletí pro formulaci obtížně rozpustných léčiv
  • Kombinovaný in-silico a experimentální přístup k efektivnímu zvětšování měřítka procesů ve farmaceutickém průmyslu
  • Studium kinetiky desintegrace pevných lékových forem v závislosti na formulaci
  • Vývoj částicové struktury tablety při kompaktaci multikomponentní partikulární látky
  • Reologické vlastnosti směsí partikulárních látek
  • Vývoj technologických procesů výroby léčiv s využitím metod zvětšování měřítka
  • Vliv procesně indukovaných poruch na povrchové vlastnosti farmaceutických materiálů
  • Stanovení Hansenovských parametrů rozpustnosti pro partikulární látky
  • Interaktivní směsi pro návrh lékových forem s řízenými vlastnostmi
[urlnadstranka] => [iduzel] => 39966 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/PLF/problematiky [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [39965] => stdClass Object ( [nazev] => Vybrané publikace [seo_title] => Publikace [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

ZPĚT o

[ikona] => kniha [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

2022

  • Miliutina, E.; Chufistova, S.; Burtsev, V.; Tulupova, A.; Olshtrem, A.; Guselnikova, O.; Postnikov, P.; Sajdl, P.; Zámostný, P.; Švorčík, V.; Lyutakov, O. Periodical amphiphilic surface with chemical patterning for micelles immobilization and analysis. Appl. Surf. Sci. 2022586, Article number: 152833. DOI: 10.1016/j.apsusc.2022.152833

  • Brokešová, J.; Slámová, M.; Zámostný, P.; Kuentz, M.; Koktan, J.; Krejčík, L.; Vraníková, B.; Svačinová, P.; Šklubalová, Z. Mechanistic study of dissolution enhancement by interactive mixtures of chitosan with meloxicam as model. Eur. J. Pharm. Sci. 2022169, Article number: 106087. DOI: 10.1016/j.ejps.2021.106087

  • Školáková, T.; Smržová, D.; Pekárek, T.; Lhotka, M.; Školáková, A.; Klimša, V.; Kadeřábková, A.; Zámostný, P. Investigation of tadalafil molecular arrangement in solid dispersions using inverse gas chromatography and Raman mapping. Int. J. Pharm. 2022623, Article number: 121955. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2022.121955

  • Patera, J.; Němečková, P.; Zámostný, P. Dissolution kinetics of meloxicam formulations co-milled with sodium lauryl sulfate. Pharmaceutics 202214, Article number: 2173. DOI: 10.3390/pharmaceutics14102173

  • Brokešová, J.; Niederquell, A.; Kuentz, M.; Zámostný, P.; Vraníková, B.; Šklubalová, Z. Powder cohesion and energy to break an avalanche: Can we address surface heterogeneity?. Int. J. Pharm. 2022626, Article number: 122198. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2022.122198

    2021

  • Petříková, E.; Patera, J.; Gorlová, O. Influence of active pharmaceutical ingredient structures on Hansen solubility parameters. Eur. J. Pharm. Sci. 2021167, Article number: 106016. DOI: 10.1016/j.ejps.2021.106016

  • Slámová, M.; Prausová, K.; Epikaridisová, J.; Brokešová, J.; Kuentz, M.; Patera, J.; Zámostný, P. Effect of co-milling on dissolution rate of poorly soluble drugs. Int. J. Pharm. 2021597, Article number: 120312. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2021.120312

  • Komínová, P.; Kulaviak, L.; Zámostný, P. Stress-dependent particle interactions of magnesium aluminometasilicates as their performance factor in powder flow and compaction applications. Materials 202114, 900. DOI: 10.3390/ma14040900

  • Hosová, K.; Pinc, J.; Školáková, A.; Bartůněk, V.; Veřtát, P.; Školáková, T.; Průša, F.; Vojtěch, D.; Čapek, J. Influence of ceramic particles character on resulted properties of zinc-hydroxyapatite/monetite composites. Metals 202111, 499. DOI: 10.3390/met11030499

  • Römerová, S.; Dammer, O.; Zámostný, P. Streamlining of the powder mixing process based on a segregation test. AAPS PharmSciTech 2021, 22, Article number: 190. DOI: 10.1208/s12249-021-02073-z

  • Slámová, M.; Prausová, K.; Epikaridisová, J.; Brokešová, J.; Kuentz, M.; Patera, J.; Zámostný, P. Effect of co-milling on dissolution rate of poorly soluble drugs. Int. J. Pharm. 2021597, Article number: 120312. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2021.120312

  • Tran, T.D.; Komínová, P.; Kulaviak, L.; Zámostný, P.: Evaluation of multifunctional magnesium aluminosilicate materials as novel family of glidants in solid dosage products. Int. J. Pharm. 2021592, Article number: 120054. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2020.120054

  • Tran, T. D.; Bittner, R.; Zámostný, P. Adhesion force measurement by centrifuge technique as tool for predicting interactive mixture stability. Chem. Eng. Res. Des. 2021165, 467–476. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2020.120054

2020

  • Iemtsev, A.; Hassouna, F.; Mathers, A.; Klajmon, M.; Dendisová, M.; Malinová, L.; Školáková, T.; Fulem, M. Physical stability of hydroxypropyl methylcellulose-based amorphous solid dispersions: Experimental and computational study. Int. J. Pharm. 2020589, Article number: 119845. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2020.119845

  • Školáková, T.; Zámostný, P. Techniky mletí a společného mletí jako přístupy ke zvýšení rychlosti rozpouštění špatně rozpustných léčiv. Chem. Listy 2020114, 591–601. 

  • Komínová, P.; Zámostný, P. Reologické vlastnosti práškových směsí jako jeden z faktorů plnění tvrdých želatinových tobolek. Chem. Listy 2020114, 446–453.

  • Marinko N., Zámostný P.: Meloxicam carrier systems having enhanced release and aqueous wettability prepared using micro-suspensions in different liquid media, AAPS PharmSciTech. 2020, 21, Article number: 155. DOI: 10.1208/s12249-020-01701-4

  • Slámová M., Školáková T., Školáková A., Patera J., Zámostný P.: Preparation of solid dispersions with respect to the dissolution rate of active substance, J. Drug Deliv. Sci. Technol. 2020, 56 Part A 101518. DOI: 10.1016/j.jddst.2020.101518

2019

  • Školáková T., Slámová M., Školáková A., Kadeřábková A., Patera J., Zámostný P.: Investigation of Dissolution Mechanism and Release Kinetics of Poorly Water-Soluble Tadalafil from Amorphous Solid Dispersions Prepared by Various Methods, PHARMACEUTICS 11(8) (2019) 383. DOI: 10.3390/pharmaceutics11080383
  • T. Školáková, L. Souchová, J. Patera, M. Pultar, A. Školáková, P. Zámostný, Prediction of drug-polymer interactions in binary mixtures using energy balance supported by inverse gas chromatography, European Journal of Pharmaceutical Sciences, 130 (2019) 247-59. DOI: 10.1016/j.ejps.2019.01.021 Volný přístup do 1.4.2019 [ZDE]

  • T. Diem Trang, D. Majerova, M. Vesely, L. Kulaviak, M.C. Ruzicka, P. Zamostny, On the mechanism of colloidal silica action to improve flow properties of pharmaceutical excipients, Int. J. Pharm., 556 (2019) 383-94. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2018.11.066 Volný přístup do 27.2.2019 [ZDE]

  • V. Penkavova, L. Kulaviak, M.C. Ruzicka, M. Puncochar, Z. Grof, F. Stepanek, M. Schongut, P. Zamostny, Compression of anisometric granular materials, Powder Technol., 342 (2019) 887-98. DOI: 10.1016/j.powtec.2018.10.031

2018

  • Penkavova, L. Kulaviak, M.C. Ruzicka, M. Puncochar, P. Zamostny, Breakage of anisometric rod-shaped particles, Part. Sci. Technol., 36 (2018) 432-37. DOI: 10.1080/02726351.2017.1347969

2017

  • Školáková, T., Patera, J., Zámostný, P.: Effect of polymer type on the surface energy of acetaminophen solid dispersions prepared by melt method. Int. J. Pharm. 2017, 530, 107-112.  DOI: 10.1016/j.ijpharm.2017.07.029

  • Pěnkavová, V., Kulaviak, L., Růžička, M., Punčochář, M., Zámostný, P.: Breakage of anisometric rod-shaped particles. Part. Sci. Technol. 2017, 36, 432-437. DOI: 10.1080/02726351.2017.1347969

 2016

  • Majerová, D.; Kulaviak, L.; Růžička, M.; Štěpánek, F.; Zámostný, P. Effect of colloidal silica on rheological properties of common pharmaceutical excipients. Eur. J. Pharm. Biopharm. 2016106, 2–8. DOI: 10.1016/j.ejpb.2016.04.025

  • Zámostný, P., Thimová, D., Kreibichová, B.: Investigating lubricant effects on disintegration stability of paracetamol-caffeine-phenylephrine tablets. Česká a slovenská farmacie 2016, 65, 196-197.

2015

  • Veselý, M.; Čapek, P.; Diblíková, P.; Hoferová, A.; Zámostný, P. Integrity of film-coated tablets deduced from permeability to gases. Chem. Listy 2015, 109, 51–54.

2014

  • Skořepová, E.; Hušák, M.; Čejka, J.; Zámostný, P.; Kratochvíl, B. Increasing dissolution of trospium chloride by co-crystallization with urea. J. Cryst. Growth 2014, 299, 19–26. DOI: 10.1016/j.jcrysgro.2014.04.018

  • Petrů, J.; Zámostný, P. Analysis of drug release from different agglomerates using a mathematical model. Dissolut Technol. 2014, 21, 40–47. DOI: 10.14227/DT210414P40

2013

  • Patera, J.; Štípková, G.; Zámostný, P.; Bělohlav, Z.; Vltavský, Z. Effect of dirty-hold time on cleaning process of pharmaceutical equipment. Pharm. Dev. Technol. 2013, 18, 274–279. DOI: 10.3109/10837450.2012.726997

2012

  • Patera, J.; Zámostný, P.; Litva, D.; Bérová, Z.; Bělohlav, Z. Evaluation of Functional Characteristics of Lactose by Inverse Gas Chromatography. Procedia Eng. 2012, 42, 644–650. DOI: 10.1016/j.proeng.2012.07.457

  • Zámostný, P.; Punčochová, K.; Vltavský, Z.; Patera, J.; Bělohlav, Z. Dry-Swabbing/Image Analysis Technique for the Pharmaceutical Equipment Cleaning Validation. Procedia Eng. 2012, 42, 447–453. DOI: 10.1016/j.proeng.2012.07.436

  • Patera, J.; Zámostný, P.; Štípková, G.; Bělohlav, Z. Dirty-Hold Time Effect on the Cleaning Process Efficiency. Procedia Eng. 2012, 42, 431–436. DOI: 10.1016/j.proeng.2012.07.434

  • Zámostný, P., Petrů, J., Majerová, D.: Effect of maize starch excipient properties on drug release rate, Procedia Eng. 2012, 42, 527-33. DOI: 10.1016/j.proeng.2012.07.439

  • Petrů, J., Zámostný, P.: Prediction of dissolution behavior of final dosage forms prepared by different granulation methods, Procedia Eng. 2012, 42, 1592-605. DOI: 10.1016/j.proeng.2012.07.539

2010

  • Zámostný P.: Segregace partikulárních směsí pro výrobu pevných lékových forem, Česká a slovenská farmacie 2010, 59, 35.

2008

  • Jezerská, L., Bělohlav, Z., Durdil P., Hanika J., Jašprová D., Tomášek V., Zámostný, P.: Výzkum a modelování přímého lisování a vlhké granulace. Česká a Slovenská farmacie 2008, 57, 43.
[urlnadstranka] => [iduzel] => 39965 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/PLF/publikace [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 39963 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi