Prosím čekejte...
stdClass Object
(
    [nazev] => Ústav organické technologie
    [adresa_url] => 
    [api_hash] => 
    [seo_desc] => všcht, uot, organická technologie,
    [jazyk] => cs
    [jednojazycny] => 
    [barva] => fialova
    [indexace] => 
    [obrazek] => 
    [ga_force] => 
    [cookie_force] => 
    [secureredirect] => 
    [google_verification] => UOa3DCAUaJJ2C3MuUhI9eR1T9ZNzenZfHPQN4wupOE8
    [ga_account] => UA-10822215-3
    [ga_domain] => 
    [ga4_account] => G-VKDBFLKL51
    [gtm_id] => 
    [gt_code] => 
    [kontrola_pred] => 
    [omezeni] => 
    [pozadi1] => 0003~~S07NqTQCAA.png
    [pozadi2] => 0002~~K0lNzjCNNzLISy3Kr8oFAA.png
    [pozadi3] => 0004~~y6hMKcovScxJziwxBAA.jpg
    [pozadi4] => 0005~~q8rMS82OT04sLslMTgUA.jpg
    [pozadi5] => 0006~~y04tSszNzE6ML0tMSQQA.jpg
    [robots] => 
    [htmlheaders] => 
    [newurl_domain] => 'uot.vscht.cz'
    [newurl_jazyk] => 'cs'
    [newurl_akce] => '[cs]'
    [newurl_iduzel] => 
    [newurl_path] => 8548/28861/28894
    [newurl_path_link] => Odkaz na newurlCMS
    [iduzel] => 28894
    [platne_od] => 31.10.2023 17:16:00
    [zmeneno_cas] => 31.10.2023 17:16:23.107392
    [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Jan Kříž
    [canonical_url] => 
    [idvazba] => 36804
    [cms_time] => 1714415845
    [skupina_www] => Array
        (
        )

    [slovnik] => stdClass Object
        (
            [logo_href] => /
            [logo] => 
            [logo_mobile_href] => /
            [logo_mobile] => 
            [google_search] => 001523547858480163194:u-cbn29rzve
            [intranet_odkaz] => http://intranet.vscht.cz/
            [intranet_text] => Intranet
            [mobile_over_nadpis_menu] => Menu
            [mobile_over_nadpis_search] => Hledání
            [mobile_over_nadpis_jazyky] => Jazyky
            [mobile_over_nadpis_login] => Přihlášení
            [menu_home] => Domovská stránka
            [aktualizovano] => Aktualizováno
            [autor] => Autor
            [paticka_mapa_odkaz] => 
            [paticka_budova_a_nadpis] => BUDOVA A
            [paticka_budova_a_popis] => Rektorát, oddělení komunikace, pedagogické oddělení, děkanát FCHT, centrum informačních služeb
            [paticka_budova_b_nadpis] => BUDOVA B
            [paticka_budova_b_popis] => Věda a výzkum, děkanát FTOP, děkanát FPBT, děkanát FCHI, výpočetní centrum, zahraniční oddělení, kvestor
            [paticka_budova_c_nadpis] => BUDOVA C
            [paticka_budova_c_popis] => Dětský koutek Zkumavka, praktický lékař, katedra ekonomiky a managementu, ústav matematiky
            [paticka_budova_1_nadpis] => NÁRODNÍ TECHNICKÁ KNIHOVNA
            [paticka_budova_1_popis] =>  
            [paticka_budova_2_nadpis] => STUDENTSKÁ KAVÁRNA CARBON
            [paticka_budova_2_popis] =>  
            [paticka_adresa] => VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
[paticka_odkaz_mail] => mailto:Jan.Patera@vscht.cz [zobraz_desktop_verzi] => zobrazit plnou verzi [drobecky] => Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHTÚstav organické technologie [more_info] => více informací [den_kratky_2] => út [novinky_kategorie_1] => Akce VŠCHT Praha [novinky_kategorie_2] => Důležité termíny [novinky_kategorie_3] => Studentské akce [novinky_kategorie_4] => Zábava [novinky_kategorie_5] => Věda [novinky_archiv_url] => /novinky [novinky_servis_archiv_rok] => Archiv z roku [novinky_servis_nadpis] => Nastavení novinek [novinky_dalsi] => zobrazit další novinky [den_kratky_3] => st [archiv_novinek] => Archiv novinek [dokumenty_kod] => [dokumenty_nazev] => [dokumenty_platne_od] => [dokumenty_platne_do] => [preloader] => Prosím čekejte... [novinky_archiv] => [den_kratky_5] => pá [den_kratky_1] => po [zobraz_mobilni_verzi] => [den_kratky_4] => čtv [den_kratky_6] => so [den_kratky_7] => ne [social_fb_odkaz] => [social_tw_odkaz] => [social_yt_odkaz] => [social_fb_title] => [social_tw_title] => [social_yt_title] => [social_in_odkaz] => [den_kratky_0] => [nepodporovany_prohlizec] => [hledani_nadpis] => hledání [hledani_nenalezeno] => Nenalezeno... [hledani_vyhledat_google] => vyhledat pomocí Google [social_li_odkaz] => ) [poduzel] => stdClass Object ( [28896] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [28900] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28900 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28901] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28901 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28902] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28902 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 28896 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28897] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [28906] => stdClass Object ( [nazev] => Ústav organické technologie [seo_title] => Ústav organické technologie [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

PROFIL

Ústav organické technologie je jedním z největších pracovišť Fakulty chemické technologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Přestože je Ústav spíše specializačním pracovištěm, je možné se s jeho pedagogy setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studia a vypracovává na Ústavu své bakalářské, diplomové a disertační práce.

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie vychovává studenty následujících tříletých bakalářských studijních programů:

MAGISTERSKÉ STUDIUM

Po absolvování bakalářského studia lze na Ústavu organické technologie získat magisterské vzdělání ve dvouletých navazujících magisterských programech:

DOKTORSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie rovněž poskytuje možnost studia v doktorských studijních programech:

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech třech úrovních studia se prolíná s řešením grantových projektů a širokou spoluprací s průmyslem.

KDE NÁS NAJDETE ?

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát) Technická 5 166 28 Praha 6 – Dejvice Telefon: (+420) 220 444 167

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28906 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /home [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_novinky [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28984] => stdClass Object ( [nazev] => O ústavu [seo_title] => O ústavu [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

PROFIL

Ústav organické technologie je jedním z největších pracovišť Fakulty chemické technologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Přestože je Ústav spíše specializačním pracovištěm, je možné se s jeho pedagogy setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studia a vypracovává na Ústavu své bakalářské, diplomové a disertační práce. Ústav poskytuje výuku i pro zahraniční studenty včetně samoplátců. V neposlední řadě ústav zaštiťuje výuku dvou kurzů Celoživotního vzdělávání (Chemie a svět kolem nás & S počítačem přátelsky od A do Z).   

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie vychovává studenty následujících tříletých bakalářských studijních programů:

MAGISTERSKÉ STUDIUM

Po absolvování jednoho z výše uvedených, nebo jiného bakalářského oboru, lze na Ústavu organické technologie získat magisterské vzdělání ve dvouletých navazujících magisterských programech:

DOKTORSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie rovněž poskytuje možnost studia v doktorských studijních programech

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech třech úrovních studia se prolíná s řešením grantových projektů a širokou spoluprací s průmyslem.

KDE NÁS NAJDETE ?

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát) Technická 5 166 28 Praha 6 – Dejvice Telefon: (+420) 220 444 167

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28984 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /o-ustavu [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28988] => stdClass Object ( [nazev] => Studium [seo_title] => Studium [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Ústav organické technologie je spíše specializačním pracovištěm, přesto se s jeho pedagogy lze setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského a navazujícího magisterského studia a vykonává na ústavu své bakalářské, diplomové nebo disertační práce práce.

Ústav organické technologie nabízí všechny tři typy vysokoškolského studia.

 Bakalářské studium trvá zpravidla tři roky a po jeho ukončení (složení státních zkoušek a obhájení baklářské práce) získá absolvent titul bakalář (Bc.) užívaný před jménem. V rámci tohoto studia je na Ústavu organické technologie možné studovat programy:

 Pro všechny bakalářské obory je zajištěno navazující magisterské studium, které trvá zpravidla další dva roky, je ukončeno státní zkouškou a obhajobou diplomové práce a jeho absolvent získává titul inženýr (Ing.) užívaný před jménem. Na Ústavu organické technologie je možné studovat ve studijních programech:

Na Ústavu organické technologie je možné také studovat v doktorských studijních programech:

Absolvent doktorského studia získává titul doktor (Ph.D.) užívaný za jménem. 

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech úrovních studia se prolínají s řešením grantových projektů, výzkumných záměrů a širokou spoluprací s průmyslem. Studenti všech forem studia se intenzivně podílejí na vědecké činnosti ústavu.

Uplatnění absolventů

Absolventi Ústavu organické technologie nacházejí uplatnění zejména v chemickém, petrochemickém a farmaceutickém průmyslu, ve výzkumných a kontrolních institucích i v projekčních kancelářích. Uplatňují se v:

  1. Inženýrských funkcích – řízení výroby, kontrola jakosti, atd.
  2. Manažerských funkcích – strategické řízení, podpora prodeje, technické poradenství, atd.
  3. Vědecko-technických funkcích – vědečtí pracovníci ve výzkumných ústavech a u firem dodávajících technologie

Vyučované předměty

Ústav organické technologie zajišťuje, nebo se podílí na zajišťování řady předmětů. Až na výjimky se jedná o předměty specializační.

– „seznam vyučovaných předmětů

Učebny a laboratoře

Ústav organické technologie disponuje moderními učebnami, počítačovými učebnami, posluchačskými laboratořemi a bohatým přístrojovým vybavením.

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28988 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /studium [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_submenu [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28989] => stdClass Object ( [nazev] => Výzkum [seo_title] => Výzkum [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Výzkum i výuka na ústavu jsou založeny na rozsáhlé a dlouhodobé spolupráci s domácími i zahraničními firmami, univerzitami a ústavy Akademie věd ČR.

V případě zájmu o výzkumnou spolupráci se laskavě obraťte na sekretariát ústavu.

ČÍM SE ZABÝVÁME VE VÝZKUMU?

  • Vývojem procesů pro výrobu různých chemikálií, návrhem a optimalizací průmyslových aparátů, výběrem nejlepších typů surovin, likvidací znečištění v odpadních vodách, bezpečností chemických výrob

     ◳ tosoh (png) → (originál)   ◳ laborator_bafa05 (jpg) → (originál)


  • Technologií vonných a chuťových látek, repelentů, vývojem nových typů sloučenin pro kosmetický a potravinářský průmysl

Synthesis
Fine chemicals

  • Výzkumem a vývojem nových látek pro farmaceutický průmysl, návrhem technologií, řízením a zlepšováním výroby běžně používaných léčiv

     ◳ 20_pevnost_tablet (jpg) → (šířka 450px)   ◳ rozpad_tablet (png) → (originál)

  • Nanotechnologiemi – studiem vlastností materiálů pro katalýzu, optoelektroniku a konverzi sluneční energie, vývojem a testováním nových typů katalyzátorů, studiem mechanismů katalytických reakcí

      ◳ hydrotalcit2 (jpg) → (šířka 450px)   ◳ zinek_cast (jpg) → (šířka 450px)

  • Statistickou analýzou experimentálních dat, výukou špičkových počítačových programů (např. Aspen Plus, Statistica, Matlab, a další), programováním (Delphi), matematickým modelováním

     ◳ statistica3 (png) → (originál)       ◳ autokorelace (png) → (originál)

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28989 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29115] => stdClass Object ( [nazev] => Přístrojové vybavení [seo_title] => Přístrojové vybavení [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Přístroje na Ústavu organické technologie slouží k výzkumným i pedagogickým účelům. Ústav má dlouhodobou tradici v řešení výzkumných úkolů pro nebo ve spolupráci s průmyslovými podniky. V případě zájmu o výzkumnou spolupráci se laskavě obraťte na sekretariát ústavu.

Pyrolýzní plynová chromatografie pro kvantitativní analýzu

originálShimadzu Pyr-4A (pyrolyzér) + 2x GC-17A (plynové chromatografy)

Přístroj pyrloýzní plynové chromatografie slouží k rychlým stanovením produktů tepelného rozkladu plynných, kapalných a pevných látek. Analytická část je optimalizována na pyrolýzu uhlovodíkových surovin a umožnuje stanovení obsahu chemických individuí s jedním až dvanácti atomy uhlíku v molekule a stanovení celkového obsahu látek s více než dvanácti atomy uhlíku.




Pyrolýzní plynová chromatografie s hmotnostní detekcí

originálShimadzu Pyr-4A (pyrolyzér) + QP-2010 (plynový chromatograf s kvadrupólovým hmotnostním spektrometrem)

Přístroj je možno volitelně využívat jako pyrolýzní nebo klasickou plynovou chromatografii s hmotnostní detekcí pro kvantitativní i kvalitativní analýzy. Pyrolýzní část přístroje lze využít jako mikroreaktor (volitelně naplněný např. katalyzátorem).








Měření textury sorpční technikou

originál

MICROMERITICS ASAP 2020

ASAP 2020 – plně automatizované zařízení s aplikací sorpční techniky na měření textury, tj. specifického povrchu a pórovité mezo- a mikrostruktury pevných látek.














Charakterizace látek metodami TPR, TPO a TPD
originál

MICROMERITICS AutoChem 2920

AutoChem 2920 – vícefunkční zařízení s tepelně-vodivostním detektorem na charakterizaci vlastností pevných látek metodami teplotně programované redukce (TPR), oxidace (TPO) a desorpce (TPD), nebo chemisorpční metodou s aplikací pulzní techniky.










Měření fyzikální sorpce a chemisorpce dynamickou, GC-metodou

originálMICROMERITICS Pulse Chemisorb 2700 a 2705

Pulse Chemisorb 2700 a 2705 – přístroje pro studium i rutinní měření fyzikální sorpce a chemisorpce dynamickou, GC-metodou s aplikací pulzní techniky. Adaptací zlepšeny užitné jejich vlastnosti o měřitelnost sorpce asymetrických molekul s disociací a využitelnost reaktivní‑frontální techniky.




















Přístroj pro rychlé a přesné stanovení skutečného objemu – heliové hustoty

originálMICROMERITICS Pycnometer 1305

Pycnometer 1305 – přístroj pro rychlé a přesné stanovení skutečného objemu, popř. heliové hustoty prášků, pórovitých materiálů a nepravidelně tvarovaných pevných látek.







 

Stanovení UV-vis kapalných a pevných vzorků

originálPerkinElmer Lambda 35

Lambda 35 – dvoupaprskový systém přístroje umožňuje stabilitu, přesnost a reprodukovatelnost měření spekter různých vzorků. Přístroj je vybaven deuteriovou a wolfram-halogenovou lampou s automatickým přpínáním. Měřit se dají vzorky kapalné i pevné (prášky i folie). Obvykle se měří nejen spektra látek, ale i koncentrační profily, průběhy reakcí a stabilita látek.



                                                          

Provádění reakcí za vysokého tlaku

originál

Ústav je vybaven velkým množstvím autoklávů různých konstrukcí a značek. Nejzastoupenější značkou jsou autoklávy firmy Parr, Autoklávy jsou různých velikostí od minireaktorů o objemu 25 ml do 1 l jednotek.

Autoklávy jsou zařízení pro práci v třífázovém (s-l-g) i dvoufázovém systému za zvýšeného tlaku. Lze je používat pro práci s práškovými katalyzátory a také jsou k dispozici reaktory vybavené košíčkem, který umožňuje použití tabletovaných vzorků. Používají se pro hydrogenace i oxidace (upravený povrch). Všechny autoklávy jsou opatřeny míchadlem s magnetickým převodem, teplotním a tlakovým čidlem a sondou na odběr vzorku v průběhu reakce. Pro práci s látkami citlivými na nerez je možné využívat teflonové vložky.









Kapalinová chromatografie s hmotnostní detekcí

 ◳ TSQ Vantage + HPLC Dionex (jpg) → (šířka 450px)

Hmotnostní spektrometr TSQ Vantage (Thermo Scientific)

Hmotnostní spektrometr TSQ Vantage s trojitým kvadrupólem je vhodný zejména pro kvantitativní analýzy s vysokou přesností a správností i v MS/MS módech (SRM, NL módy). Kromě sledování konkrétních analyzovaných látek (SRM, NL módy) umožňuje sledovat i přítomnost dalších látek v komplexní matrici (full scan mód). Je vybaven elektrosprejovou ionizací (HESI) nebo chemickou ionizací za atmosférického tlaku (APCI).







 ◳ LTQ Orbitrap Velos + HPLC Acella  (jpg) → (šířka 450px)

Hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením - LTQ ORBITRAP VELOS (Thermo Scientific)

Hybridní hmotnostní spektrometr LTQ Orbitrap Velos vybavený lineární iontovou pastí (LTQ) a Orbitrapem umožňuje provádět analýzy s vysokým rozlišením v rozmezí m/z = 50–2000 Da a fragmentaci molekul (CID, PQD a HCD) pro širokou škálu rozdílných látek. Je vhodný jak pro strukturní analýzu s vysokou přesností detekovaných hmot (HRMS), tak pro identifikaci analytů ve složitých matricích. Je vybaven elektrosprejovou ionizací (HESI) nebo chemickou ionizací za atmosférického tlaku (APCI).

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 29115 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /pristrojove-vybaveni [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29292] => stdClass Object ( [nazev] => Kontakt [seo_title] => Kontakt [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => [obrazek] => y00sAAA.png [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Ústav organické technologie

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát)
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
Telefon: 220 444 167
E-mail: alena.krivska@vscht.cz

Jak se k nám dostanete.

Sekretariát Ústavu organické technologie se nachází v přízemí budovy A VŠCHT Praha. Po vstupu do školy odočíte vlevo a po projití lítacími dveřmi se sekretariát nachází přímo naproti Vám.




 

[urlnadstranka] => [iduzel] => 29292 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /kontakt [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_obrazek [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29383] => stdClass Object ( [nazev] => Pro zaměstnance [seo_title] => Pro zaměstnance [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

Na této stránce se budou nacházet interní informace pro zaměstnance a doktorandy UOT.

[ikona] => hvezda [obrazek] => [obsah] => [iduzel] => 29383 [canonical_url] => //uot.vscht.cz/zamestnanci [skupina_www] => Array ( [0] => ustav111 [1] => 111-pgs ) [url] => /zamestnanci [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_submenu [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [10947] => stdClass Object ( [nazev] => Přístup odepřen (chyba 403) [seo_title] => Přístup odepřen [seo_desc] => Chyba 403 [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => zamek [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Nemáte přístup k obsahu stránky.

Zkontrolujte, zda jste v síti VŠCHT Praha, nebo se přihlaste (v pravém horním rohu stránek).

[urlnadstranka] => [iduzel] => 10947 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[error403] [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [1485] => stdClass Object ( [nazev] => Stránka nenalezena [seo_title] => Stránka nenalezena (chyba 404) [seo_desc] => Chyba 404 [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Chyba 404

Požadovaná stránka se na webu (již) nenachází. Kontaktuje prosím webmastera a upozorněte jej na chybu.

Pokud jste změnili jazyk stránek, je možné, že požadovaná stránka v překladu neexistuje. Pro pokračování prosím klikněte na home.  

Děkujeme!

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 1485 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[error404] [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 28897 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [519] => stdClass Object ( [nadpis] => [data] => [poduzel] => stdClass Object ( [61411] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://studuj-api.cis.vscht.cz/cms/?weburl=/sis [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 61411 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /sis [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 519 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => web [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )

DATA


stdClass Object
(
    [nazev] => Publikace
    [seo_title] => Publikace
    [seo_desc] => 
    [autor] => 
    [autor_email] => 
    [obsah] => 

2023

Šorm, D., Bashta, B., Blahut, J., Císařová, I., Dolejšová Sekerová, L., Vyskočilová, E., Sedláček, J., Porous polymer networks cross-linked by novel copper Schiff base complex: From synthesis to catalytic activity, Eur. Polym. J., 2023 DOI: 10.1016/j.eurpolymj.2022.111772

2022

Paterova, I., Reitmaierova, L., Cerveny, L., Rosaphen synthesis: Homogeneously catalyzed aldol condensation of cinnamaldehyde or hydrocinnamaldehyde with propanal followed by hydrogenation over ruthenium and nickel supported catalysts, Kinet. Mech. Catal., 2022 DOI: 10.1007/s11144-021-02123-4

Vrbková, E., Sekerová, L., Vyskočilová, E., Zapletal, M., Červený, L.: Iron-modified zeolite BETA: efficient catalyst in methyllaurate, 2-hexyl-1,3-dioxolane, 4-methyl-2-propyltetrahydro-2H-pyran-4-ol and 4-methyl-2-phenyl-tetrahydro-2H-pyran-4-ol synthesis.  Chem. Intermed. 48:1403–1421, 2022 DOI: 10.1007/s11164-022-04671-3

Vyskočilová, E., Šafařík, D., Zítová, K., Vrbková, E., Dimitrov, R.,  Vagenknechtová, A., Červený, L: Efficient catalysts based on pyridinium modified MCM-41 for carbon dioxide utilization.  Lett. Ahead of print, 2022 DOI: 10.1007/s10562-022-03928-1

Vyskočilová, E., Vrbková, E., Trejbal, J.,  Vaňková, M., Červený, L., Eco-Friendly Natural Clay: Montmorillonite Modified with Nickel or Ruthenium as an Effective Catalyst in Gamma-Valerolactone Synthesis  Lett. 152: 1417-1427, 2022 DOI: 10.1007/s10562-021-03740-3

Gorlova, O., Paterova, I.*, Karlikova, K., Vesely, M., Cerveny, L., Synthesis, modification and application of layered double hydroxides as catalysts for Baeyer-Villiger oxidation, Catalysis Today, 390–391, 69-77, 2022 DOI: 10.1016/j.cattod.2021.11.045

2021

Korolova, V., Kikhtyanin, O., Veselý, M., Vrtiška, D., Paterová, I., Fíla, V., Čapek, L., Kubička, D. On the effect of the M3+ origin on the properties and aldol condensation performance of MgM3+ hydrotalcites and mixed oxides, Catalysts, 11(8), 992, 2021 DOI: 10.3390/catal11080992

Bartunek, V., Ulbrich, P., Paterova, I. Facile synthesis of the magnetic Ni-Cr-Fe alloy nanoparticles and its catalytic properties, Materials Science & Engineering B 267, 2021 DOI: 10.1016/j.mseb.2021.115117

Vrbková, E., Šímová, A., Vyskočilová, E., Lhotka, M., Červený, L., Acid Treated Montmorillonite—Eco-Friendly Clay as Catalyst in Carvone Isomerization to Carvacrol. Reactions, 2(4): 486-498, 2021 DOI: 10.3390/reactions2040031

Zítová, K., Vyskočilová, E., Červený, L., Preparation of α-terpineol and perillyl alcohol using zeolites beta.  Chem. Intermed. 47:4297-4310, 2021. DOI: 10.1007/s11164-021-04515-6

Haskova, A., Bashta, B., Titlova, S., Brus, J., Vagenknechtova, A., Vyskocilova, E., Sedlacek, J., Microporous Hyper-Cross-Linked Polymers with High and Tuneable Content of Pyridine Units: Synthesis and Application for Reversible Sorption of Water and Carbon Dioxide. MACROMOLECULAR RAPID COMMUNICATIONS  42:15, DOI: 10.1002/marc.202100209

Kotova, M., Vyskocilova, E.,Cerveny, L., Selective Hydrogenation of Conjugated Dienes and Diene Compound.  Listy. 115 (6) 312-319, 2021.

Kotova, M., Kollárová, K., Vyskočilová, E., Červený, L., Synthesis of new ruthenium complexes and their use as catalysts in the hydrogenation of diene compounds.  Kinet. Mech. Catal. 132:729–749, 2021. DOI: 10.1007/s11144-021-01951-8

Sekerova, L., Cerna, H., Vyskocilova, E., Vrbkova, E., Cerveny, L., Preparation of α-​Terpineol from Biomass Resource Catalysed by Acid Treated Montmorillonite K10. Catal Lett151 (9): 2673-2683, 2021. DOI: 10.1007/s10562-020-03514-3

Vrbková, E., Prejza, T., Lhotka, M., Vyskočilová, E., Červený, L., Fe-Modified Zeolite BETA as an Active Catalyst for Intramolecular Prins Cyclization of Citronellal. Catal Lett. 151(41):1-11, 2021. DOI: 10.1007/s10562-020-03456-w

2020

Vrbková E., Vyskočilová, E., Lhotka, M., Červený, L., Solvent influence on selectivity in α-pinene oxide isomerization using MoO3 modified zeolite BETA. Catalysts. 10(11): 1244, 2020.

Vrbková, E., Šteflová, B., Vyskočilová, E., Červený, L.: Heterogeneous Mo/W/Zn-SiO2 based catalysts in nopol (2-(6,6-dimethyl-2-bicyclo[3.1.1]hept-2-enyl)ethanol) synthesis. React. Kinet. Mech. Catal. 131: 213-232, 2020.

Vrbková, E., Vyskočilová, E., Semrádová, A., Sekerová, L., Červený,  L.; Mixed Oxides as Successful Sorption Materials for Some Active Pharmaceutical Ingredients. Chemical and Biochemical Engineering Quarterly, 34 (1): 25–33, 2020.

Vrbková, E., Šteflová, B., Zapletal, M.,  Vyskočilová, E., Červený, L., Tungsten oxide‑based materials as efective catalystsn isopulegol formation by intramolecular Prins reactiono f citronellal, Res. Chem. Intermed.48: 4047-4059, 2020.

Vrbková, E., Šteflová, B., Sekerová, L., Vyskočilová, E., Krupka, J., Červený, L., Contribution to MoO3–SiO2 and WO3–SiO2 utilization—active catalysts in jasmine aldehyde, 2‑hexyl‑1,3‑dioxolane and methyllaurate synthesis. React. Kinet. Mech. Catal. 129(2): 645-658, 2020.

Vrbková, E., Kovářová, T., Vyskočilová, E., Červený, L.: Heterogeneous catalysts in aldol condensation of heptanal with cyclopentanone. Progress in Reaction Kinetics and Mechanism. 45: 1468678319825713, 2020.

Paterova, I., Fidlerova, B., Vavra, M., Vyskocilova, E., Cerveny, L., Homogeneous Lewis and Bronsted acids as catalysts for beta-pinene oxide rearrangement to prepare myrtenol and myrtanal. Mol. Catal. 492: 110945 (1-6), 2020.

Sekerová, L., Březinová, P., Do, T.T., Vyskočilová, E., Krupka, J., Červený, L., Havelková, L., Bashta, B., Sedláček, J., Sulfonated hyper-cross-linked porous polyacetylene networks as versatile heterogeneous acid catalysts. ChemCatChem 12: 1075-1084, 2020.

Vyskocilova, E., Sekerova, L., Vrbkova, E., Paterova, I., Trejbal, J., Cerveny, L.: Solvent Effects in Biomass Processing: α- and β-Pinene Oxide Rearrangements. Solvent Effects in Chemistry: Advances in Applications and Research. Edited by Mireault, V.  Nova Science Publishers New York, pp 189-220, 2020.

Vyskočilová, E., Sekerová, L., Vrbková, E., Paterová, I., Červený, L.: Aldehydes use: Prins cyclization as a useful tool for formation of dihydropyranic and tetrahydropyranic structures. Advances in Chemistry Research. vol 63 Edited by Taylor, J.C.  Nova Science Publishers New York, pp 131-174, 2020.

2019

Sekerová, L., Březinová, P., Do, T.T., Vyskočilová, E., Krupka, J., Červený, L., Havelková, L., Bashta, B., Sedláček, J., Sulfonated hyper-cross-linked porous polyacetylene networks as versatile heterogeneous acid catalysts. ChemCatChem 2019, Ahead of print.

Vyskočilová, E., Hašková, L., Červený, L., Solvent-induced selectivity in alpha-pinene oxide isomerization catalyzed by Fe-modified zeolite beta. Chem. Pap. 73 (7):1621-1627, 2019.

Sekerová, L., Vyskočilová, E., Červený, L., Sedláček, J., A novel application of terminal alkynes as the homogeneous catalysts for acetalization and esterification. Tetrahedron 75 (20):2877-2882, 2019.

Sekerová, L., Spáčilová, M., Vyskočilová, E., Krupka, J., Červený, L.: Acid catalyzed acetalization of aldehydes with diols resulting into the formation of fragrant cyclic acetals. React. Kinet., Mech.Catal. 127(2): 727-740.

Havelková, L., Hašková, A., Bashta, B., Brus, J., Lhotka, M., Vrbková, E., Kindl, M., Vyskočilová, E., Sedláček, J.: Synthesis of hyper-cross-linked microporous poly(phenylacetylene)s having aldehyde and other groups and their chemisorption and physisorption ability. Eur. Polym. J. 114:279-286, 2019.

Paterova, I., Berezovskiy, A., Vyskocilova, E., Cerveny, L.: Hydrogenation of hydroxy-substituted naphthalenes using Ru and Ni catalysts to desired decalols and decalindiols, React. Kinet., Mech.Catal. 126:829-839, 2019.

Sekerová, L., Černá, H., Vyskočilová, E., Červený, L.: Methyltrioxorhenium as a Lewis acid in the Prins cyclization of benzaldehyde and isoprenol. React. Kinet., Mech.Catal. 126:869-878, 2019.

2018

Sekerová, L., Vyskočilová, E., Červený, L.: Využití porézních organických polymerů v oblasti heterogenní katalýzy. Chem. listy 112: 752-761, 2018.

Kotova, M., Karlíčková, A., Vyskočilová, E., Červený, L.: Selective hydrogenation of C6 dienic compounds using homogeneous Cp*-ruthenium (II) catalyst. React. Kinet., Mech.Catal. 125: 619-631, 2018.

Sekerová, L., Lhotka, M., Vyskočilová, E., Faukner, T., Slováková, E., Brus, J., Červený, L., Sedláček, J.: Hyper‐cross‐linked polyacetylene type microporous networks decorated with terminal ethynyl groups as heterogeneous acid catalysts for acetalization and esterification reactions. Chem. Eur. J. 24: 1-9, 2018.

Tišler, Z., Vrbková, E., Kocík, J., Kadlec, D., Vyskočilová, E., Červený, L.: Aldol condensation of benzaldehyde and heptanal over zinc modified mixed Mg/Al oxides. Catal. Lett. 148(7): 2042-2057, 2018.

Vyskočilová, E., Dušek, J., Babirádová, M., Krupka, J., Paterová, I., Červený, L.: Perillyl alcohol preparation from β-pinene oxide using Fe modified zeolite beta. Res. Chem. Intermed. 44(7): 3971-3984, 2018.

Vyskočilová, E., Gruberová, A., Shamzhy, M., Vrbková, E., Krupka, J., Červený, L.: Prins cyclization in 4 methyl-2-phenyl-tetrahydro-2H-pyran-4-ol preparation using smectite clays as catalyst. React. Kinet., Mech.Catal. 124 (2): 711-725, 2018.

Vrbková, E., Tišler, Z., Vyskočilová, E., Kadlec, D., Červený, L.: Aldol condensation of benzaldehyde and heptanal: a comparative study of laboratory and industrially prepared Mg-Al mixed oxides. J. Chem. technol. Biotechnol. 93(1): 166-173, 2018.

Vyskočilová, E., Sekerová, L., Paterová, I., Krupka, J., Veselý, M., Červený, L.: Characterization and use of MoO3 modified alumosilicates in Prins cyclization of isoprenol and isovaleraldehyde. J. Porous Mater. 25: 273-281, 2018.

2017

Vrbková, E., Vyskočilová, E., Červený, L.: Potassium modified alumina as a catalyst for aldol condensation of benzaldehyde with linear C3 – C8 aldehydes. React. Kinet., Mech.Catal. Ahead of print. 2017. DOI: 10.1007/s11144-017-1150-x

Sekerová, L., Vyskočilová, E., Červený, L.: Prins cyclization of isoprenol with various aldehydes using MoO3/SiO2 as a catalyst. React. Kinet., Mech.Catal. Ahead of print. 2017. DOI: 10.1007/s11144-016-1131-5

Vrbková, E., Vyskočilová, E., Rott, M.; Zapletal, M.; Červený, L.: A synthetic route to 4-alkyl-α-methylhydrocinnamylaldehydes. Res. Chem. Intermed. Ahead of print. 2017. DOI: 10.1007/s11164-016-2782-6

2016

Vrbková, E., Vyskočilová, E., Krupka, J.; Červený, L.: Aldol condensation of benzaldehyde with heptanal using solid-supported caesium and potassium catalysts. Progress in Reaction Kinetics and Mechanism. 41 (3): 289-300, 2016. DOI: 10.3184/146867816X14701512496355

Vyskocilova, E., Krátká, M., Veselý, M., Vrbkova, E., Cerveny, L.: Prins cyclization for the preparation of 2-isobutyl-4-methyl-tetrahydro-2H-pyran-4-ol using supported heteropoly acids. Res. Chem. Intermed. 42(9): 6991-7003, 2016. DOI: 10.1007/s11164-016-2511-1

Vyskocilova, E., Maly, M., Aho, A., Krupka, J., Cerveny, L.: The solvent effect in β-pinene oxide rearrangement. React. Kinet., Mech.Catal. 118 (1): 235-246, 2016. DOI: 10.1007/s11144-016-0994-9

Vyskocilova, E., Rezkova, L., Vrbkova, E., Paterova, I., Cerveny, L.: Contribution elucidation of the mechanism of preparation of 2-isobutyl-4-methyl-tetrahydro-2H-pyran-4-ol. Res. Chem. Intermed. 42 (2): 725-733, 2016. DOI: 10.1007/s11164-015-2052-z

Vyskočilová, E.; Václavíková, L.; Mantuano, F. S.; Havlová, M.; Vrbková, E.; Červený, L.: 1-(4-Isopropylcyclohexyl)ethanol from cumene in two steps. Perfum. Flavor. 41:22-30, 2016.

[submenuno] => 1 [urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [newurl_domain] => 'uot.vscht.cz' [newurl_jazyk] => 'cs' [newurl_akce] => '/vyzkum/Vyzkumne_skupiny/acfc/publikace' [newurl_iduzel] => [newurl_path] => 8548/28861/28894/28897/28989/29311/31406/38109/38113 [newurl_path_link] => Odkaz na newurlCMS [iduzel] => 38113 [platne_od] => 05.01.2023 10:25:00 [zmeneno_cas] => 05.01.2023 10:28:19.085222 [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Tomáš Sommer [canonical_url] => [idvazba] => 40186 [cms_time] => 1714418340 [skupina_www] => Array ( ) [slovnik] => Array ( ) [poduzel] => Array ( ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi