Prosím čekejte...
stdClass Object
(
    [nazev] => Ústav organické technologie
    [adresa_url] => 
    [api_hash] => 
    [seo_desc] => všcht, uot, organická technologie,
    [jazyk] => cs
    [jednojazycny] => 
    [barva] => fialova
    [indexace] => 
    [obrazek] => 
    [ga_force] => 
    [cookie_force] => 
    [secureredirect] => 
    [google_verification] => UOa3DCAUaJJ2C3MuUhI9eR1T9ZNzenZfHPQN4wupOE8
    [ga_account] => UA-10822215-3
    [ga_domain] => 
    [ga4_account] => G-VKDBFLKL51
    [gtm_id] => 
    [gt_code] => 
    [kontrola_pred] => 
    [omezeni] => 
    [pozadi1] => 0003~~S07NqTQCAA.png
    [pozadi2] => 0002~~K0lNzjCNNzLISy3Kr8oFAA.png
    [pozadi3] => 0004~~y6hMKcovScxJziwxBAA.jpg
    [pozadi4] => 0005~~q8rMS82OT04sLslMTgUA.jpg
    [pozadi5] => 0006~~y04tSszNzE6ML0tMSQQA.jpg
    [robots] => 
    [htmlheaders] => 
    [newurl_domain] => 'uot.vscht.cz'
    [newurl_jazyk] => 'cs'
    [newurl_akce] => '[cs]'
    [newurl_iduzel] => 
    [newurl_path] => 8548/28861/28894
    [newurl_path_link] => Odkaz na newurlCMS
    [iduzel] => 28894
    [platne_od] => 31.10.2023 17:16:00
    [zmeneno_cas] => 31.10.2023 17:16:23.107392
    [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Jan Kříž
    [canonical_url] => 
    [idvazba] => 36804
    [cms_time] => 1714337961
    [skupina_www] => Array
        (
        )

    [slovnik] => stdClass Object
        (
            [logo_href] => /
            [logo] => 
            [logo_mobile_href] => /
            [logo_mobile] => 
            [google_search] => 001523547858480163194:u-cbn29rzve
            [intranet_odkaz] => http://intranet.vscht.cz/
            [intranet_text] => Intranet
            [mobile_over_nadpis_menu] => Menu
            [mobile_over_nadpis_search] => Hledání
            [mobile_over_nadpis_jazyky] => Jazyky
            [mobile_over_nadpis_login] => Přihlášení
            [menu_home] => Domovská stránka
            [aktualizovano] => Aktualizováno
            [autor] => Autor
            [paticka_mapa_odkaz] => 
            [paticka_budova_a_nadpis] => BUDOVA A
            [paticka_budova_a_popis] => Rektorát, oddělení komunikace, pedagogické oddělení, děkanát FCHT, centrum informačních služeb
            [paticka_budova_b_nadpis] => BUDOVA B
            [paticka_budova_b_popis] => Věda a výzkum, děkanát FTOP, děkanát FPBT, děkanát FCHI, výpočetní centrum, zahraniční oddělení, kvestor
            [paticka_budova_c_nadpis] => BUDOVA C
            [paticka_budova_c_popis] => Dětský koutek Zkumavka, praktický lékař, katedra ekonomiky a managementu, ústav matematiky
            [paticka_budova_1_nadpis] => NÁRODNÍ TECHNICKÁ KNIHOVNA
            [paticka_budova_1_popis] =>  
            [paticka_budova_2_nadpis] => STUDENTSKÁ KAVÁRNA CARBON
            [paticka_budova_2_popis] =>  
            [paticka_adresa] => VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
[paticka_odkaz_mail] => mailto:Jan.Patera@vscht.cz [zobraz_desktop_verzi] => zobrazit plnou verzi [drobecky] => Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHTÚstav organické technologie [more_info] => více informací [den_kratky_2] => út [novinky_kategorie_1] => Akce VŠCHT Praha [novinky_kategorie_2] => Důležité termíny [novinky_kategorie_3] => Studentské akce [novinky_kategorie_4] => Zábava [novinky_kategorie_5] => Věda [novinky_archiv_url] => /novinky [novinky_servis_archiv_rok] => Archiv z roku [novinky_servis_nadpis] => Nastavení novinek [novinky_dalsi] => zobrazit další novinky [den_kratky_3] => st [archiv_novinek] => Archiv novinek [dokumenty_kod] => [dokumenty_nazev] => [dokumenty_platne_od] => [dokumenty_platne_do] => [preloader] => Prosím čekejte... [novinky_archiv] => [den_kratky_5] => pá [den_kratky_1] => po [zobraz_mobilni_verzi] => [den_kratky_4] => čtv [den_kratky_6] => so [den_kratky_7] => ne [social_fb_odkaz] => [social_tw_odkaz] => [social_yt_odkaz] => [social_fb_title] => [social_tw_title] => [social_yt_title] => [social_in_odkaz] => [den_kratky_0] => [nepodporovany_prohlizec] => [hledani_nadpis] => hledání [hledani_nenalezeno] => Nenalezeno... [hledani_vyhledat_google] => vyhledat pomocí Google [social_li_odkaz] => ) [poduzel] => stdClass Object ( [28896] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [28900] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28900 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28901] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28901 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28902] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28902 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 28896 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28897] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [28906] => stdClass Object ( [nazev] => Ústav organické technologie [seo_title] => Ústav organické technologie [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

PROFIL

Ústav organické technologie je jedním z největších pracovišť Fakulty chemické technologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Přestože je Ústav spíše specializačním pracovištěm, je možné se s jeho pedagogy setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studia a vypracovává na Ústavu své bakalářské, diplomové a disertační práce.

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie vychovává studenty následujících tříletých bakalářských studijních programů:

MAGISTERSKÉ STUDIUM

Po absolvování bakalářského studia lze na Ústavu organické technologie získat magisterské vzdělání ve dvouletých navazujících magisterských programech:

DOKTORSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie rovněž poskytuje možnost studia v doktorských studijních programech:

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech třech úrovních studia se prolíná s řešením grantových projektů a širokou spoluprací s průmyslem.

KDE NÁS NAJDETE ?

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát) Technická 5 166 28 Praha 6 – Dejvice Telefon: (+420) 220 444 167

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28906 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /home [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_novinky [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28984] => stdClass Object ( [nazev] => O ústavu [seo_title] => O ústavu [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

PROFIL

Ústav organické technologie je jedním z největších pracovišť Fakulty chemické technologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Přestože je Ústav spíše specializačním pracovištěm, je možné se s jeho pedagogy setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studia a vypracovává na Ústavu své bakalářské, diplomové a disertační práce. Ústav poskytuje výuku i pro zahraniční studenty včetně samoplátců. V neposlední řadě ústav zaštiťuje výuku dvou kurzů Celoživotního vzdělávání (Chemie a svět kolem nás & S počítačem přátelsky od A do Z).   

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie vychovává studenty následujících tříletých bakalářských studijních programů:

MAGISTERSKÉ STUDIUM

Po absolvování jednoho z výše uvedených, nebo jiného bakalářského oboru, lze na Ústavu organické technologie získat magisterské vzdělání ve dvouletých navazujících magisterských programech:

DOKTORSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie rovněž poskytuje možnost studia v doktorských studijních programech

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech třech úrovních studia se prolíná s řešením grantových projektů a širokou spoluprací s průmyslem.

KDE NÁS NAJDETE ?

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát) Technická 5 166 28 Praha 6 – Dejvice Telefon: (+420) 220 444 167

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28984 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /o-ustavu [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28988] => stdClass Object ( [nazev] => Studium [seo_title] => Studium [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Ústav organické technologie je spíše specializačním pracovištěm, přesto se s jeho pedagogy lze setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského a navazujícího magisterského studia a vykonává na ústavu své bakalářské, diplomové nebo disertační práce práce.

Ústav organické technologie nabízí všechny tři typy vysokoškolského studia.

 Bakalářské studium trvá zpravidla tři roky a po jeho ukončení (složení státních zkoušek a obhájení baklářské práce) získá absolvent titul bakalář (Bc.) užívaný před jménem. V rámci tohoto studia je na Ústavu organické technologie možné studovat programy:

 Pro všechny bakalářské obory je zajištěno navazující magisterské studium, které trvá zpravidla další dva roky, je ukončeno státní zkouškou a obhajobou diplomové práce a jeho absolvent získává titul inženýr (Ing.) užívaný před jménem. Na Ústavu organické technologie je možné studovat ve studijních programech:

Na Ústavu organické technologie je možné také studovat v doktorských studijních programech:

Absolvent doktorského studia získává titul doktor (Ph.D.) užívaný za jménem. 

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech úrovních studia se prolínají s řešením grantových projektů, výzkumných záměrů a širokou spoluprací s průmyslem. Studenti všech forem studia se intenzivně podílejí na vědecké činnosti ústavu.

Uplatnění absolventů

Absolventi Ústavu organické technologie nacházejí uplatnění zejména v chemickém, petrochemickém a farmaceutickém průmyslu, ve výzkumných a kontrolních institucích i v projekčních kancelářích. Uplatňují se v:

  1. Inženýrských funkcích – řízení výroby, kontrola jakosti, atd.
  2. Manažerských funkcích – strategické řízení, podpora prodeje, technické poradenství, atd.
  3. Vědecko-technických funkcích – vědečtí pracovníci ve výzkumných ústavech a u firem dodávajících technologie

Vyučované předměty

Ústav organické technologie zajišťuje, nebo se podílí na zajišťování řady předmětů. Až na výjimky se jedná o předměty specializační.

– „seznam vyučovaných předmětů

Učebny a laboratoře

Ústav organické technologie disponuje moderními učebnami, počítačovými učebnami, posluchačskými laboratořemi a bohatým přístrojovým vybavením.

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28988 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /studium [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_submenu [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28989] => stdClass Object ( [nazev] => Výzkum [seo_title] => Výzkum [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Výzkum i výuka na ústavu jsou založeny na rozsáhlé a dlouhodobé spolupráci s domácími i zahraničními firmami, univerzitami a ústavy Akademie věd ČR.

V případě zájmu o výzkumnou spolupráci se laskavě obraťte na sekretariát ústavu.

ČÍM SE ZABÝVÁME VE VÝZKUMU?

  • Vývojem procesů pro výrobu různých chemikálií, návrhem a optimalizací průmyslových aparátů, výběrem nejlepších typů surovin, likvidací znečištění v odpadních vodách, bezpečností chemických výrob

     ◳ tosoh (png) → (originál)   ◳ laborator_bafa05 (jpg) → (originál)


  • Technologií vonných a chuťových látek, repelentů, vývojem nových typů sloučenin pro kosmetický a potravinářský průmysl

Synthesis
Fine chemicals

  • Výzkumem a vývojem nových látek pro farmaceutický průmysl, návrhem technologií, řízením a zlepšováním výroby běžně používaných léčiv

     ◳ 20_pevnost_tablet (jpg) → (šířka 450px)   ◳ rozpad_tablet (png) → (originál)

  • Nanotechnologiemi – studiem vlastností materiálů pro katalýzu, optoelektroniku a konverzi sluneční energie, vývojem a testováním nových typů katalyzátorů, studiem mechanismů katalytických reakcí

      ◳ hydrotalcit2 (jpg) → (šířka 450px)   ◳ zinek_cast (jpg) → (šířka 450px)

  • Statistickou analýzou experimentálních dat, výukou špičkových počítačových programů (např. Aspen Plus, Statistica, Matlab, a další), programováním (Delphi), matematickým modelováním

     ◳ statistica3 (png) → (originál)       ◳ autokorelace (png) → (originál)

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28989 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29115] => stdClass Object ( [nazev] => Přístrojové vybavení [seo_title] => Přístrojové vybavení [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Přístroje na Ústavu organické technologie slouží k výzkumným i pedagogickým účelům. Ústav má dlouhodobou tradici v řešení výzkumných úkolů pro nebo ve spolupráci s průmyslovými podniky. V případě zájmu o výzkumnou spolupráci se laskavě obraťte na sekretariát ústavu.

Pyrolýzní plynová chromatografie pro kvantitativní analýzu

originálShimadzu Pyr-4A (pyrolyzér) + 2x GC-17A (plynové chromatografy)

Přístroj pyrloýzní plynové chromatografie slouží k rychlým stanovením produktů tepelného rozkladu plynných, kapalných a pevných látek. Analytická část je optimalizována na pyrolýzu uhlovodíkových surovin a umožnuje stanovení obsahu chemických individuí s jedním až dvanácti atomy uhlíku v molekule a stanovení celkového obsahu látek s více než dvanácti atomy uhlíku.




Pyrolýzní plynová chromatografie s hmotnostní detekcí

originálShimadzu Pyr-4A (pyrolyzér) + QP-2010 (plynový chromatograf s kvadrupólovým hmotnostním spektrometrem)

Přístroj je možno volitelně využívat jako pyrolýzní nebo klasickou plynovou chromatografii s hmotnostní detekcí pro kvantitativní i kvalitativní analýzy. Pyrolýzní část přístroje lze využít jako mikroreaktor (volitelně naplněný např. katalyzátorem).








Měření textury sorpční technikou

originál

MICROMERITICS ASAP 2020

ASAP 2020 – plně automatizované zařízení s aplikací sorpční techniky na měření textury, tj. specifického povrchu a pórovité mezo- a mikrostruktury pevných látek.














Charakterizace látek metodami TPR, TPO a TPD
originál

MICROMERITICS AutoChem 2920

AutoChem 2920 – vícefunkční zařízení s tepelně-vodivostním detektorem na charakterizaci vlastností pevných látek metodami teplotně programované redukce (TPR), oxidace (TPO) a desorpce (TPD), nebo chemisorpční metodou s aplikací pulzní techniky.










Měření fyzikální sorpce a chemisorpce dynamickou, GC-metodou

originálMICROMERITICS Pulse Chemisorb 2700 a 2705

Pulse Chemisorb 2700 a 2705 – přístroje pro studium i rutinní měření fyzikální sorpce a chemisorpce dynamickou, GC-metodou s aplikací pulzní techniky. Adaptací zlepšeny užitné jejich vlastnosti o měřitelnost sorpce asymetrických molekul s disociací a využitelnost reaktivní‑frontální techniky.




















Přístroj pro rychlé a přesné stanovení skutečného objemu – heliové hustoty

originálMICROMERITICS Pycnometer 1305

Pycnometer 1305 – přístroj pro rychlé a přesné stanovení skutečného objemu, popř. heliové hustoty prášků, pórovitých materiálů a nepravidelně tvarovaných pevných látek.







 

Stanovení UV-vis kapalných a pevných vzorků

originálPerkinElmer Lambda 35

Lambda 35 – dvoupaprskový systém přístroje umožňuje stabilitu, přesnost a reprodukovatelnost měření spekter různých vzorků. Přístroj je vybaven deuteriovou a wolfram-halogenovou lampou s automatickým přpínáním. Měřit se dají vzorky kapalné i pevné (prášky i folie). Obvykle se měří nejen spektra látek, ale i koncentrační profily, průběhy reakcí a stabilita látek.



                                                          

Provádění reakcí za vysokého tlaku

originál

Ústav je vybaven velkým množstvím autoklávů různých konstrukcí a značek. Nejzastoupenější značkou jsou autoklávy firmy Parr, Autoklávy jsou různých velikostí od minireaktorů o objemu 25 ml do 1 l jednotek.

Autoklávy jsou zařízení pro práci v třífázovém (s-l-g) i dvoufázovém systému za zvýšeného tlaku. Lze je používat pro práci s práškovými katalyzátory a také jsou k dispozici reaktory vybavené košíčkem, který umožňuje použití tabletovaných vzorků. Používají se pro hydrogenace i oxidace (upravený povrch). Všechny autoklávy jsou opatřeny míchadlem s magnetickým převodem, teplotním a tlakovým čidlem a sondou na odběr vzorku v průběhu reakce. Pro práci s látkami citlivými na nerez je možné využívat teflonové vložky.









Kapalinová chromatografie s hmotnostní detekcí

 ◳ TSQ Vantage + HPLC Dionex (jpg) → (šířka 450px)

Hmotnostní spektrometr TSQ Vantage (Thermo Scientific)

Hmotnostní spektrometr TSQ Vantage s trojitým kvadrupólem je vhodný zejména pro kvantitativní analýzy s vysokou přesností a správností i v MS/MS módech (SRM, NL módy). Kromě sledování konkrétních analyzovaných látek (SRM, NL módy) umožňuje sledovat i přítomnost dalších látek v komplexní matrici (full scan mód). Je vybaven elektrosprejovou ionizací (HESI) nebo chemickou ionizací za atmosférického tlaku (APCI).







 ◳ LTQ Orbitrap Velos + HPLC Acella  (jpg) → (šířka 450px)

Hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením - LTQ ORBITRAP VELOS (Thermo Scientific)

Hybridní hmotnostní spektrometr LTQ Orbitrap Velos vybavený lineární iontovou pastí (LTQ) a Orbitrapem umožňuje provádět analýzy s vysokým rozlišením v rozmezí m/z = 50–2000 Da a fragmentaci molekul (CID, PQD a HCD) pro širokou škálu rozdílných látek. Je vhodný jak pro strukturní analýzu s vysokou přesností detekovaných hmot (HRMS), tak pro identifikaci analytů ve složitých matricích. Je vybaven elektrosprejovou ionizací (HESI) nebo chemickou ionizací za atmosférického tlaku (APCI).

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 29115 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /pristrojove-vybaveni [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29292] => stdClass Object ( [nazev] => Kontakt [seo_title] => Kontakt [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => [obrazek] => y00sAAA.png [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Ústav organické technologie

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát)
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
Telefon: 220 444 167
E-mail: alena.krivska@vscht.cz

Jak se k nám dostanete.

Sekretariát Ústavu organické technologie se nachází v přízemí budovy A VŠCHT Praha. Po vstupu do školy odočíte vlevo a po projití lítacími dveřmi se sekretariát nachází přímo naproti Vám.




 

[urlnadstranka] => [iduzel] => 29292 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /kontakt [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_obrazek [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29383] => stdClass Object ( [nazev] => Pro zaměstnance [seo_title] => Pro zaměstnance [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

Na této stránce se budou nacházet interní informace pro zaměstnance a doktorandy UOT.

[ikona] => hvezda [obrazek] => [obsah] => [iduzel] => 29383 [canonical_url] => //uot.vscht.cz/zamestnanci [skupina_www] => Array ( [0] => ustav111 [1] => 111-pgs ) [url] => /zamestnanci [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_submenu [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [10947] => stdClass Object ( [nazev] => Přístup odepřen (chyba 403) [seo_title] => Přístup odepřen [seo_desc] => Chyba 403 [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => zamek [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Nemáte přístup k obsahu stránky.

Zkontrolujte, zda jste v síti VŠCHT Praha, nebo se přihlaste (v pravém horním rohu stránek).

[urlnadstranka] => [iduzel] => 10947 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[error403] [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [1485] => stdClass Object ( [nazev] => Stránka nenalezena [seo_title] => Stránka nenalezena (chyba 404) [seo_desc] => Chyba 404 [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Chyba 404

Požadovaná stránka se na webu (již) nenachází. Kontaktuje prosím webmastera a upozorněte jej na chybu.

Pokud jste změnili jazyk stránek, je možné, že požadovaná stránka v překladu neexistuje. Pro pokračování prosím klikněte na home.  

Děkujeme!

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 1485 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[error404] [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 28897 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [519] => stdClass Object ( [nadpis] => [data] => [poduzel] => stdClass Object ( [61411] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://studuj-api.cis.vscht.cz/cms/?weburl=/sis [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 61411 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /sis [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 519 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => web [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )

DATA


stdClass Object
(
    [nazev] => Laboratoř dermální a transdermální aplikace léčiv
    [seo_title] => Laboratoř dermální a transdermální aplikace léčiv
    [seo_desc] => 
    [autor] => 
    [autor_email] => 
    [obsah] => 

 ◳ jarmiLAB_logo (png) → (originál)Členové skupiny

Vedoucí skupiny

  • Doc. Mgr. Jarmila Zbytovská, Dr.rer.nat.

Doktorandi

  • Ing. Kristýna Dvořáková
  • Ing. Aneta Kalvodová
  • Damla Orhan, MSc.
  • Ing. Eliška Petrová


Zaměření skupiny

Kůže nabízí velké možnosti pro lokální i systémové podání léčiv. Transport léčiv kůží ale omezuje unikátní kožní bariéra. Laboratoř dermální a transdermální aplikace léčiv se zaměřuje na různé způsoby urychlování absorpce léčiv přes kožní bariéru. Vyvíjíme a charakterizujeme moderní formulace založené na různých typech nanočástic, jakož i nové urychlovače kožní permeace. Formulace testujeme in vitro na modelových membránách i ex vivo na přirozené kůži. Kožní bariéru a její interakce studujeme i na molekulární úrovni pomocí biofyzikálních metod. Rovněž se zaměřujeme na patofyziologii kůže a onemocnění spojená s narušenou kožní bariérou (lupénka, atopická dermatitida, nádory kůže a další).   

 

Vědecká témata

  • Dermální a transdermální cílení aktivních látek
  • Nové urychlovače kožní permeace a jejich mechanismus účinku
  • Formulace topických přípravků
  • Vývoj nanočástic pro topické podání a studium jejich účinků
  • Technologie nanoformulačních procesů
  • Studium kožní bariéry a její patofyziologie na molekulární úrovni
  • Biofyzikální hodnocení lipidové matrix stratum corneum
[submenuno] => [urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [newurl_domain] => 'uot.vscht.cz' [newurl_jazyk] => 'cs' [newurl_akce] => '/vyzkum/Vyzkumne_skupiny/labdermal' [newurl_iduzel] => [newurl_path] => 8548/28861/28894/28897/28989/29311/66793 [newurl_path_link] => Odkaz na newurlCMS [iduzel] => 66793 [platne_od] => 14.10.2022 16:20:00 [zmeneno_cas] => 14.10.2022 16:20:22.999438 [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Tomáš Sommer [canonical_url] => [idvazba] => 80564 [cms_time] => 1714340943 [skupina_www] => Array ( ) [slovnik] => Array ( ) [poduzel] => stdClass Object ( [66794] => stdClass Object ( [nazev] => Odkazy [barva_pozadi] => seda [uslideru] => false [text] => [poduzel] => stdClass Object ( [66795] => stdClass Object ( [akce] => Řešené problematiky [objekt] => [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/labdermal/problematiky [iduzel] => 66795 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [66796] => stdClass Object ( [akce] => Publikace [objekt] => [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/labdermal/publikace [iduzel] => 66796 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [66797] => stdClass Object ( [akce] => Přístrojové vybavení [objekt] => [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/labdermal/vybaveni [iduzel] => 66797 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 66794 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [66807] => stdClass Object ( [nazev] => Přístrojové vybavení [seo_title] => Přístrojové vybavení [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Centrifuga Ohaus FrontierTM 5718R

 ◳ Centrifuga Ohaus Frontier 5718R (png) → (originál)

Franzovy difúzní cely

 ◳ !Franzovy difúzní cely (jpg) → (originál)

Inkubátor VWR INCU-Line®

 ◳ Inkubátor VWR INCULine (jpg) → (originál)

Lyofilizátor SP Scientific  AdVantage 2.0

 ◳ !Lyofilizátor SP Scientific  AdVantage (jpg) → (originál)

Přístroj na měření TEWL Biox Systems AquaFluxTM AF200

 ◳ TEWL_Biox Systems AquaFluxTM AF200 (gif) → (originál)

Sušárna Memmert UF30

 ◳ Sušárna Memmert UF30 (jpg) → (originál)

Třepačka Heidolph Instruments Unimax 1010

 ◳ Třepačka Heidolph Instruments Unimax 1010 (jpg) → (originál)

Ultra Turrax T10 basic

 ◳ Ultra Turrax T10 basic (jpg) → (výška 215px)

Vakuová odparka Büchi Rotavapor R-205

 ◳ Vakuová odparka BüchiRotavapor R-205 (jpg) → (výška 215px)

Vodní lázeň Memmert WNB29 

 ◳ Vodní lázeň Memmert WNB29 (jpg) → (výška 215px)

Vysokotlaký homogenizátor Avestin Emulsiflex C5

 ◳ !Avestin Emulsiflex C5 (jpg) → (výška 215px)

Vysokotlaká pumpa  Syringe Pump NE-1010

 ◳ Syringe Pump NE-1010 (jpg) → (výška 215px)

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [poduzel] => Array ( ) [iduzel] => 66807 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/labdermal/vybaveni [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [66806] => stdClass Object ( [nazev] => Řešené problematiky [seo_title] => Řešené problematiky [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Bakalářské práce

  • Studium mechanismu účinku transdermálního urychlovače absorpce DDAK na molekulární úrovni
  • Studium stability léčivých přípravků založených na koloidních nanokariérních systémech za speciálních podmínek
  • Studium účinku vybraných modulátorů absorpce na izolované stratum corneum
  • Korelace dvou metod pro sledování termotropního chování lipidů: diferenciální skenovací kalorimetrie a infračervené spektroskopie
  • Příprava a charakterizace lipidových nanočástic obsahujících indometacin pro transdermální podání
  • Studium aktivity potencionálních urychlovačů transdermální absorpce na izolované prasečí kůži
  • Studium in vitro permeace imiquimodu přes bariéru kůže
  • Studium obnovy narušené kožní bariéry pomocí lipidových nanonosičů
  • Příprava a charakterizace polymerních nanočástic pro dermální podání
  • Příprava a charakterizace ethosomů pro (trans)dermální podání

 

Diplomové práce

  • Charakterizace fázového chování ceramidového analogu 14S24 v modelových membránách
  • Charakterizace modelových membrán stratum corneum za použití různých typů ceramidů
  • Vývoj lipozomálních nosičů pro obnovu kožní bariéry
  • Výzkum PLGA nanočástic pro podání tofacitinibu do vlasových folikulů
  • Optimalizace procesu přípravy umělých lipidových membrán pro studium kožní permeace
  • Studium aktivity řady derivátů morfolinu jako potencionálních urychlovačů transdermální penetrace
  • Studium mechanismu účinku transdermálního urychlovače absorpce L-Pro2 na molekulární úrovni
  • Vývoj lipidových nanočástic s obsahem hydrokortizonu a jeho derivátů
  • Vývoj in vitro modelu poškozené kožní bariéry
  • Vývoj kombinovaných nanoformulací s obsahem látek obnovujících kožní bariéru
  • Vývoj ethosomů pro transdermální podání léčiv

 

Dizertační práce

  • Studium patofyziologie kožní bariéry a možností její obnovy z biofyzikálního pohledu
  • Studium mechanismů ovlivňujících propustnost kožní bariéry
  • Vývoj nanonosičových systémů pro dermální a transdermální podání léčiv
  • Navrhování a optimalizace nanoformulačních procesů pro (trans-)dermální podání léčiv
[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [poduzel] => Array ( ) [iduzel] => 66806 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/labdermal/problematiky [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [66805] => stdClass Object ( [nazev] => Publikace [seo_title] => Publikace [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

2023

Kalvodová, A., Dvořáková, K., Petrová, E., Michniak-Kohn, B.B., Zbytovská, J. (2023). The Contest of Nanoparticles: Searching for the Most Effective Topical Delivery of Corticosteroids. Pharmaceutics 15(2), 513. DOI: 10.3390/pharmaceutics15020513

2022

Kalvodová (Vovesná), A., Zbytovská, J. (2022). Lipid nanocapsules enhance the transdermal delivery of drugs regardless of their physico-chemical properties. Int. J. Pharm. 122264. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2022.122264

Dvořáková, K., Štěpánek, P., Kroupová, J., & Zbytovská, J. (2021). N-Alkylmorpholines: Potent Dermal and Transdermal Skin Permeation Enhancers. Pharmaceutics, 14(1). DOI: 10.3390/pharmaceutics14010064

Čuříková-Kindlová, B. A., Vovesná, A., Nováčková, A., & Zbytovská, J. (2021). In Vitro Modeling of Skin Barrier Disruption and its Recovery by Ceramide-Based Formulations. AAPS PharmSciTech, 23(1), 21. DOI: 10.1208/s12249-021-02154-z

2021

Vovesná, A., Zhigunov, A., Balouch, M., & Zbytovská, J. (2021). Ceramide liposomes for skin barrier recovery: A novel formulation based on natural skin lipids. Int J Pharm, 596, 120264. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2021.120264

Boltnarova, B., Kubackova, J., Skoda, J., Stefela, A., Smekalova, M., Svacinova, P., . . . Holas, O. (2021). Plga based nanospheres as a potent macrophage‐specific drug delivery system. Nanomaterials, 11(3), 1-17. DOI: 10.3390/nano11030749

Nováčková, A., Sagrafena, I., Pullmannová, P., Paraskevopoulos, G., Dwivedi, A., Mazumder, A., . . . Vávrová, K. (2021). Acidic pH Is Required for the Multilamellar Assembly of Skin Barrier Lipids In Vitro. Journal of Investigative Dermatology, 141(8), 1915-1921.e1914. DOI: 10.1016/j.jid.2021.02.014

Kubackova, J., Holas, O., Zbytovska, J., Vranikova, B., Zeng, G., Pavek, P., & Mullertz, A. (2021). Oligonucleotide delivery across the caco-2 monolayer: The design and evaluation of self-emulsifying drug delivery systems (sedds). Pharmaceutics, 13(4). DOI: 10.3390/pharmaceutics13040459

2020

Kubackova, J., Zbytovska, J., & Holas, O. (2020). Nanomaterials for direct and indirect immunomodulation: A review of applications. Eur J Pharm Sci, 142. DOI: 10.1016/j.ejps.2019.105139

2019

Čuříková-Kindlová, B. A., Diat, O., Štěpánek, F., Vávrová, K., & Zbytovská, J. (2019). Probing the interactions among sphingosine and phytosphingosine ceramides with non- and alpha-hydroxylated acyl chains in skin lipid model membranes. Int J Pharm, 563, 384-394. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2019.04.010

Pullmannová, P., Ermakova, E., Kováčik, A., Opálka, L., Maixner, J., Zbytovská, J., . . . Vávrová, K. (2019). Long and very long lamellar phases in model stratum corneum lipid membranes. J Lipid Res, 60(5), 963-971. DOI: 10.1194/jlr.M090977

2017

Čuříková, B. A., Procházková, K., Filková, B., Diblíková, P., Svoboda, J., Kováčik, A., . . . Zbytovská, J. (2017). Simplified stratum corneum model membranes for studying the effects of permeation enhancers. Int J Pharm, 534(1), 287-296. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2017.10.038

Pullmannová, P., Pavlíková, L., Kováčik, A., Sochorová, M., Školová, B., Slepička, P., . . . Vávrová, K. (2017). Permeability and microstructure of model stratum corneum lipid membranes containing ceramides with long (C16) and very long (C24) acyl chains. Biophysical Chemistry, 224, 20-31. DOI: 10.1016/j.bpc.2017.03.004

Sochorová, M., Staňková, K., Pullmannová, P., Kováčik, A., Zbytovská, J., & Vávrová, K. (2017). Permeability Barrier and Microstructure of Skin Lipid Membrane Models of Impaired Glucosylceramide Processing. Scientific Reports, 7(1). DOI: 10.1038/s41598-017-06990-7

Zbytovská, J., Gallusová, J., Vidlářová, L., Procházková, K., Šimek, J., & Štěpánek, F. (2017). Physical Compatibility of Propofol-Sufentanil Mixtures. Anesthesia and Analgesia, 124(3), 776-781. DOI: 10.1213/ANE.0000000000001720

2016

Vidlářová, L., Hanuš, J., Veselý, M., Ulbrich, P., Štěpánek, F., & Zbytovská, J. (2016a). Effect of lipid nanoparticle formulations on skin delivery of a lipophilic substance. Eur J Pharm Biopharm, 108, 289-296. DOI: 10.1016/j.ejpb.2016.07.016

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [poduzel] => Array ( ) [iduzel] => 66805 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/labdermal/publikace [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi