Prosím čekejte...
stdClass Object
(
    [nazev] => Ústav organické technologie
    [adresa_url] => 
    [api_hash] => 
    [seo_desc] => všcht, uot, organická technologie,
    [jazyk] => cs
    [jednojazycny] => 
    [barva] => fialova
    [indexace] => 
    [obrazek] => 
    [ga_force] => 
    [cookie_force] => 
    [secureredirect] => 
    [google_verification] => UOa3DCAUaJJ2C3MuUhI9eR1T9ZNzenZfHPQN4wupOE8
    [ga_account] => UA-10822215-3
    [ga_domain] => 
    [ga4_account] => G-VKDBFLKL51
    [gtm_id] => 
    [gt_code] => 
    [kontrola_pred] => 
    [omezeni] => 
    [pozadi1] => 0003~~S07NqTQCAA.png
    [pozadi2] => 0002~~K0lNzjCNNzLISy3Kr8oFAA.png
    [pozadi3] => 0004~~y6hMKcovScxJziwxBAA.jpg
    [pozadi4] => 0005~~q8rMS82OT04sLslMTgUA.jpg
    [pozadi5] => 0006~~y04tSszNzE6ML0tMSQQA.jpg
    [robots] => 
    [htmlheaders] => 
    [newurl_domain] => 'uot.vscht.cz'
    [newurl_jazyk] => 'cs'
    [newurl_akce] => '[cs]'
    [newurl_iduzel] => 
    [newurl_path] => 8548/28861/28894
    [newurl_path_link] => Odkaz na newurlCMS
    [iduzel] => 28894
    [platne_od] => 31.10.2023 17:16:00
    [zmeneno_cas] => 31.10.2023 17:16:23.107392
    [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Jan Kříž
    [canonical_url] => 
    [idvazba] => 36804
    [cms_time] => 1713609039
    [skupina_www] => Array
        (
        )

    [slovnik] => stdClass Object
        (
            [logo_href] => /
            [logo] => 
            [logo_mobile_href] => /
            [logo_mobile] => 
            [google_search] => 001523547858480163194:u-cbn29rzve
            [intranet_odkaz] => http://intranet.vscht.cz/
            [intranet_text] => Intranet
            [mobile_over_nadpis_menu] => Menu
            [mobile_over_nadpis_search] => Hledání
            [mobile_over_nadpis_jazyky] => Jazyky
            [mobile_over_nadpis_login] => Přihlášení
            [menu_home] => Domovská stránka
            [aktualizovano] => Aktualizováno
            [autor] => Autor
            [paticka_mapa_odkaz] => 
            [paticka_budova_a_nadpis] => BUDOVA A
            [paticka_budova_a_popis] => Rektorát, oddělení komunikace, pedagogické oddělení, děkanát FCHT, centrum informačních služeb
            [paticka_budova_b_nadpis] => BUDOVA B
            [paticka_budova_b_popis] => Věda a výzkum, děkanát FTOP, děkanát FPBT, děkanát FCHI, výpočetní centrum, zahraniční oddělení, kvestor
            [paticka_budova_c_nadpis] => BUDOVA C
            [paticka_budova_c_popis] => Dětský koutek Zkumavka, praktický lékař, katedra ekonomiky a managementu, ústav matematiky
            [paticka_budova_1_nadpis] => NÁRODNÍ TECHNICKÁ KNIHOVNA
            [paticka_budova_1_popis] =>  
            [paticka_budova_2_nadpis] => STUDENTSKÁ KAVÁRNA CARBON
            [paticka_budova_2_popis] =>  
            [paticka_adresa] => VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
[paticka_odkaz_mail] => mailto:Jan.Patera@vscht.cz [zobraz_desktop_verzi] => zobrazit plnou verzi [drobecky] => Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHTÚstav organické technologie [more_info] => více informací [den_kratky_2] => út [novinky_kategorie_1] => Akce VŠCHT Praha [novinky_kategorie_2] => Důležité termíny [novinky_kategorie_3] => Studentské akce [novinky_kategorie_4] => Zábava [novinky_kategorie_5] => Věda [novinky_archiv_url] => /novinky [novinky_servis_archiv_rok] => Archiv z roku [novinky_servis_nadpis] => Nastavení novinek [novinky_dalsi] => zobrazit další novinky [den_kratky_3] => st [archiv_novinek] => Archiv novinek [dokumenty_kod] => [dokumenty_nazev] => [dokumenty_platne_od] => [dokumenty_platne_do] => [preloader] => Prosím čekejte... [novinky_archiv] => [den_kratky_5] => pá [den_kratky_1] => po [zobraz_mobilni_verzi] => [den_kratky_4] => čtv [den_kratky_6] => so [den_kratky_7] => ne [social_fb_odkaz] => [social_tw_odkaz] => [social_yt_odkaz] => [social_fb_title] => [social_tw_title] => [social_yt_title] => [social_in_odkaz] => [den_kratky_0] => [nepodporovany_prohlizec] => [hledani_nadpis] => hledání [hledani_nenalezeno] => Nenalezeno... [hledani_vyhledat_google] => vyhledat pomocí Google [social_li_odkaz] => ) [poduzel] => stdClass Object ( [28896] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [28900] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28900 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28901] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28901 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28902] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 28902 [canonical_url] => //uot.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 28896 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [28897] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [28906] => stdClass Object ( [nazev] => Ústav organické technologie [seo_title] => Ústav organické technologie [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

PROFIL

Ústav organické technologie je jedním z největších pracovišť Fakulty chemické technologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Přestože je Ústav spíše specializačním pracovištěm, je možné se s jeho pedagogy setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studia a vypracovává na Ústavu své bakalářské, diplomové a disertační práce.

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie vychovává studenty následujících tříletých bakalářských studijních programů:

MAGISTERSKÉ STUDIUM

Po absolvování bakalářského studia lze na Ústavu organické technologie získat magisterské vzdělání ve dvouletých navazujících magisterských programech:

DOKTORSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie rovněž poskytuje možnost studia v doktorských studijních programech:

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech třech úrovních studia se prolíná s řešením grantových projektů a širokou spoluprací s průmyslem.

KDE NÁS NAJDETE ?

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát) Technická 5 166 28 Praha 6 – Dejvice Telefon: (+420) 220 444 167

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28906 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /home [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_novinky [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28984] => stdClass Object ( [nazev] => O ústavu [seo_title] => O ústavu [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

PROFIL

Ústav organické technologie je jedním z největších pracovišť Fakulty chemické technologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Přestože je Ústav spíše specializačním pracovištěm, je možné se s jeho pedagogy setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studia a vypracovává na Ústavu své bakalářské, diplomové a disertační práce. Ústav poskytuje výuku i pro zahraniční studenty včetně samoplátců. V neposlední řadě ústav zaštiťuje výuku dvou kurzů Celoživotního vzdělávání (Chemie a svět kolem nás & S počítačem přátelsky od A do Z).   

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie vychovává studenty následujících tříletých bakalářských studijních programů:

MAGISTERSKÉ STUDIUM

Po absolvování jednoho z výše uvedených, nebo jiného bakalářského oboru, lze na Ústavu organické technologie získat magisterské vzdělání ve dvouletých navazujících magisterských programech:

DOKTORSKÉ STUDIUM

Ústav organické technologie rovněž poskytuje možnost studia v doktorských studijních programech

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech třech úrovních studia se prolíná s řešením grantových projektů a širokou spoluprací s průmyslem.

KDE NÁS NAJDETE ?

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát) Technická 5 166 28 Praha 6 – Dejvice Telefon: (+420) 220 444 167

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28984 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /o-ustavu [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28988] => stdClass Object ( [nazev] => Studium [seo_title] => Studium [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Ústav organické technologie je spíše specializačním pracovištěm, přesto se s jeho pedagogy lze setkat i v řadě předmětů pro nejnižší ročníky. Velký počet studentů zde absolvuje specializační předměty bakalářského a navazujícího magisterského studia a vykonává na ústavu své bakalářské, diplomové nebo disertační práce práce.

Ústav organické technologie nabízí všechny tři typy vysokoškolského studia.

 Bakalářské studium trvá zpravidla tři roky a po jeho ukončení (složení státních zkoušek a obhájení baklářské práce) získá absolvent titul bakalář (Bc.) užívaný před jménem. V rámci tohoto studia je na Ústavu organické technologie možné studovat programy:

 Pro všechny bakalářské obory je zajištěno navazující magisterské studium, které trvá zpravidla další dva roky, je ukončeno státní zkouškou a obhajobou diplomové práce a jeho absolvent získává titul inženýr (Ing.) užívaný před jménem. Na Ústavu organické technologie je možné studovat ve studijních programech:

Na Ústavu organické technologie je možné také studovat v doktorských studijních programech:

Absolvent doktorského studia získává titul doktor (Ph.D.) užívaný za jménem. 

Náplň výuky a výzkumná problematika na všech úrovních studia se prolínají s řešením grantových projektů, výzkumných záměrů a širokou spoluprací s průmyslem. Studenti všech forem studia se intenzivně podílejí na vědecké činnosti ústavu.

Uplatnění absolventů

Absolventi Ústavu organické technologie nacházejí uplatnění zejména v chemickém, petrochemickém a farmaceutickém průmyslu, ve výzkumných a kontrolních institucích i v projekčních kancelářích. Uplatňují se v:

  1. Inženýrských funkcích – řízení výroby, kontrola jakosti, atd.
  2. Manažerských funkcích – strategické řízení, podpora prodeje, technické poradenství, atd.
  3. Vědecko-technických funkcích – vědečtí pracovníci ve výzkumných ústavech a u firem dodávajících technologie

Vyučované předměty

Ústav organické technologie zajišťuje, nebo se podílí na zajišťování řady předmětů. Až na výjimky se jedná o předměty specializační.

– „seznam vyučovaných předmětů

Učebny a laboratoře

Ústav organické technologie disponuje moderními učebnami, počítačovými učebnami, posluchačskými laboratořemi a bohatým přístrojovým vybavením.

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28988 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /studium [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_submenu [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28989] => stdClass Object ( [nazev] => Výzkum [seo_title] => Výzkum [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Výzkum i výuka na ústavu jsou založeny na rozsáhlé a dlouhodobé spolupráci s domácími i zahraničními firmami, univerzitami a ústavy Akademie věd ČR.

V případě zájmu o výzkumnou spolupráci se laskavě obraťte na sekretariát ústavu.

ČÍM SE ZABÝVÁME VE VÝZKUMU?

  • Vývojem procesů pro výrobu různých chemikálií, návrhem a optimalizací průmyslových aparátů, výběrem nejlepších typů surovin, likvidací znečištění v odpadních vodách, bezpečností chemických výrob

     ◳ tosoh (png) → (originál)   ◳ laborator_bafa05 (jpg) → (originál)


  • Technologií vonných a chuťových látek, repelentů, vývojem nových typů sloučenin pro kosmetický a potravinářský průmysl

Synthesis
Fine chemicals

  • Výzkumem a vývojem nových látek pro farmaceutický průmysl, návrhem technologií, řízením a zlepšováním výroby běžně používaných léčiv

     ◳ 20_pevnost_tablet (jpg) → (šířka 450px)   ◳ rozpad_tablet (png) → (originál)

  • Nanotechnologiemi – studiem vlastností materiálů pro katalýzu, optoelektroniku a konverzi sluneční energie, vývojem a testováním nových typů katalyzátorů, studiem mechanismů katalytických reakcí

      ◳ hydrotalcit2 (jpg) → (šířka 450px)   ◳ zinek_cast (jpg) → (šířka 450px)

  • Statistickou analýzou experimentálních dat, výukou špičkových počítačových programů (např. Aspen Plus, Statistica, Matlab, a další), programováním (Delphi), matematickým modelováním

     ◳ statistica3 (png) → (originál)       ◳ autokorelace (png) → (originál)

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 28989 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29115] => stdClass Object ( [nazev] => Přístrojové vybavení [seo_title] => Přístrojové vybavení [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Přístroje na Ústavu organické technologie slouží k výzkumným i pedagogickým účelům. Ústav má dlouhodobou tradici v řešení výzkumných úkolů pro nebo ve spolupráci s průmyslovými podniky. V případě zájmu o výzkumnou spolupráci se laskavě obraťte na sekretariát ústavu.

Pyrolýzní plynová chromatografie pro kvantitativní analýzu

originálShimadzu Pyr-4A (pyrolyzér) + 2x GC-17A (plynové chromatografy)

Přístroj pyrloýzní plynové chromatografie slouží k rychlým stanovením produktů tepelného rozkladu plynných, kapalných a pevných látek. Analytická část je optimalizována na pyrolýzu uhlovodíkových surovin a umožnuje stanovení obsahu chemických individuí s jedním až dvanácti atomy uhlíku v molekule a stanovení celkového obsahu látek s více než dvanácti atomy uhlíku.




Pyrolýzní plynová chromatografie s hmotnostní detekcí

originálShimadzu Pyr-4A (pyrolyzér) + QP-2010 (plynový chromatograf s kvadrupólovým hmotnostním spektrometrem)

Přístroj je možno volitelně využívat jako pyrolýzní nebo klasickou plynovou chromatografii s hmotnostní detekcí pro kvantitativní i kvalitativní analýzy. Pyrolýzní část přístroje lze využít jako mikroreaktor (volitelně naplněný např. katalyzátorem).








Měření textury sorpční technikou

originál

MICROMERITICS ASAP 2020

ASAP 2020 – plně automatizované zařízení s aplikací sorpční techniky na měření textury, tj. specifického povrchu a pórovité mezo- a mikrostruktury pevných látek.














Charakterizace látek metodami TPR, TPO a TPD
originál

MICROMERITICS AutoChem 2920

AutoChem 2920 – vícefunkční zařízení s tepelně-vodivostním detektorem na charakterizaci vlastností pevných látek metodami teplotně programované redukce (TPR), oxidace (TPO) a desorpce (TPD), nebo chemisorpční metodou s aplikací pulzní techniky.










Měření fyzikální sorpce a chemisorpce dynamickou, GC-metodou

originálMICROMERITICS Pulse Chemisorb 2700 a 2705

Pulse Chemisorb 2700 a 2705 – přístroje pro studium i rutinní měření fyzikální sorpce a chemisorpce dynamickou, GC-metodou s aplikací pulzní techniky. Adaptací zlepšeny užitné jejich vlastnosti o měřitelnost sorpce asymetrických molekul s disociací a využitelnost reaktivní‑frontální techniky.




















Přístroj pro rychlé a přesné stanovení skutečného objemu – heliové hustoty

originálMICROMERITICS Pycnometer 1305

Pycnometer 1305 – přístroj pro rychlé a přesné stanovení skutečného objemu, popř. heliové hustoty prášků, pórovitých materiálů a nepravidelně tvarovaných pevných látek.







 

Stanovení UV-vis kapalných a pevných vzorků

originálPerkinElmer Lambda 35

Lambda 35 – dvoupaprskový systém přístroje umožňuje stabilitu, přesnost a reprodukovatelnost měření spekter různých vzorků. Přístroj je vybaven deuteriovou a wolfram-halogenovou lampou s automatickým přpínáním. Měřit se dají vzorky kapalné i pevné (prášky i folie). Obvykle se měří nejen spektra látek, ale i koncentrační profily, průběhy reakcí a stabilita látek.



                                                          

Provádění reakcí za vysokého tlaku

originál

Ústav je vybaven velkým množstvím autoklávů různých konstrukcí a značek. Nejzastoupenější značkou jsou autoklávy firmy Parr, Autoklávy jsou různých velikostí od minireaktorů o objemu 25 ml do 1 l jednotek.

Autoklávy jsou zařízení pro práci v třífázovém (s-l-g) i dvoufázovém systému za zvýšeného tlaku. Lze je používat pro práci s práškovými katalyzátory a také jsou k dispozici reaktory vybavené košíčkem, který umožňuje použití tabletovaných vzorků. Používají se pro hydrogenace i oxidace (upravený povrch). Všechny autoklávy jsou opatřeny míchadlem s magnetickým převodem, teplotním a tlakovým čidlem a sondou na odběr vzorku v průběhu reakce. Pro práci s látkami citlivými na nerez je možné využívat teflonové vložky.









Kapalinová chromatografie s hmotnostní detekcí

 ◳ TSQ Vantage + HPLC Dionex (jpg) → (šířka 450px)

Hmotnostní spektrometr TSQ Vantage (Thermo Scientific)

Hmotnostní spektrometr TSQ Vantage s trojitým kvadrupólem je vhodný zejména pro kvantitativní analýzy s vysokou přesností a správností i v MS/MS módech (SRM, NL módy). Kromě sledování konkrétních analyzovaných látek (SRM, NL módy) umožňuje sledovat i přítomnost dalších látek v komplexní matrici (full scan mód). Je vybaven elektrosprejovou ionizací (HESI) nebo chemickou ionizací za atmosférického tlaku (APCI).







 ◳ LTQ Orbitrap Velos + HPLC Acella  (jpg) → (šířka 450px)

Hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením - LTQ ORBITRAP VELOS (Thermo Scientific)

Hybridní hmotnostní spektrometr LTQ Orbitrap Velos vybavený lineární iontovou pastí (LTQ) a Orbitrapem umožňuje provádět analýzy s vysokým rozlišením v rozmezí m/z = 50–2000 Da a fragmentaci molekul (CID, PQD a HCD) pro širokou škálu rozdílných látek. Je vhodný jak pro strukturní analýzu s vysokou přesností detekovaných hmot (HRMS), tak pro identifikaci analytů ve složitých matricích. Je vybaven elektrosprejovou ionizací (HESI) nebo chemickou ionizací za atmosférického tlaku (APCI).

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 29115 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /pristrojove-vybaveni [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29292] => stdClass Object ( [nazev] => Kontakt [seo_title] => Kontakt [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => [obrazek] => y00sAAA.png [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Ústav organické technologie

VŠCHT Budova A, místnost 77a (sekretariát)
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
Telefon: 220 444 167
E-mail: alena.krivska@vscht.cz

Jak se k nám dostanete.

Sekretariát Ústavu organické technologie se nachází v přízemí budovy A VŠCHT Praha. Po vstupu do školy odočíte vlevo a po projití lítacími dveřmi se sekretariát nachází přímo naproti Vám.




 

[urlnadstranka] => [iduzel] => 29292 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /kontakt [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_obrazek [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29383] => stdClass Object ( [nazev] => Pro zaměstnance [seo_title] => Pro zaměstnance [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

Na této stránce se budou nacházet interní informace pro zaměstnance a doktorandy UOT.

[ikona] => hvezda [obrazek] => [obsah] => [iduzel] => 29383 [canonical_url] => //uot.vscht.cz/zamestnanci [skupina_www] => Array ( [0] => ustav111 [1] => 111-pgs ) [url] => /zamestnanci [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_submenu [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [10947] => stdClass Object ( [nazev] => Přístup odepřen (chyba 403) [seo_title] => Přístup odepřen [seo_desc] => Chyba 403 [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => zamek [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Nemáte přístup k obsahu stránky.

Zkontrolujte, zda jste v síti VŠCHT Praha, nebo se přihlaste (v pravém horním rohu stránek).

[urlnadstranka] => [iduzel] => 10947 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[error403] [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [1485] => stdClass Object ( [nazev] => Stránka nenalezena [seo_title] => Stránka nenalezena (chyba 404) [seo_desc] => Chyba 404 [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Chyba 404

Požadovaná stránka se na webu (již) nenachází. Kontaktuje prosím webmastera a upozorněte jej na chybu.

Pokud jste změnili jazyk stránek, je možné, že požadovaná stránka v překladu neexistuje. Pro pokračování prosím klikněte na home.  

Děkujeme!

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 1485 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[error404] [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 28897 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [519] => stdClass Object ( [nadpis] => [data] => [poduzel] => stdClass Object ( [61411] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://studuj-api.cis.vscht.cz/cms/?weburl=/sis [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 61411 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /sis [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 519 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => web [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )

DATA


stdClass Object
(
    [nazev] => Výzkumné skupiny
    [seo_title] => Výzkumné skupiny
    [seo_desc] => 
    [autor] => 
    [autor_email] => 
    [obsah] => 
    [submenuno] => 
    [urlnadstranka] => 
    [ogobrazek] => 
    [pozadi] => 
    [newurl_domain] => 'uot.vscht.cz'
    [newurl_jazyk] => 'cs'
    [newurl_akce] => '/vyzkum/Vyzkumne_skupiny'
    [newurl_iduzel] => 29311
    [newurl_path] => 8548/28861/28894/28897/28989/29311
    [newurl_path_link] => Odkaz na newurlCMS
    [iduzel] => 29311
    [platne_od] => 24.09.2016 23:28:00
    [zmeneno_cas] => 26.09.2016 22:20:42.052213
    [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Jan Svoboda
    [canonical_url] => //uot.vscht.cz/vyzkum/Vyzkumne_skupiny
    [idvazba] => 37327
    [cms_time] => 1713606414
    [skupina_www] => Array
        (
        )

    [slovnik] => Array
        (
        )

    [poduzel] => stdClass Object
        (
            [29315] => stdClass Object
                (
                    [obsah] => 
                    [poduzel] => stdClass Object
                        (
                            [31395] => stdClass Object
                                (
                                    [nadpis] => Laboratoř heterogenních hydrogenací
                                    [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/skupina11
                                    [text_odkazu] => Laboratoř heterogenních hydrogenací
                                    [perex] => 

Laboratoř heterogenních hydrogenací

[skupina] => [ikona] => [velikost] => 1 [pozice_x] => 4 [pozice_y] => 2 [barva_pozadi] => modra [countdown] => [obrazek_pozadi] => [obrazek_paralax] => 1 [iduzel] => 31395 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [31396] => stdClass Object ( [nadpis] => Laboratoř dermální a transdermální aplikace léčiv [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/labdermal [text_odkazu] => Laboratoř dermální a transdermální aplikace léčiv [perex] =>

Laboratoř dermální a transdermální aplikace léčiv

[skupina] => [ikona] => [velikost] => 1 [pozice_x] => 2 [pozice_y] => 1 [barva_pozadi] => modra [countdown] => [obrazek_pozadi] => [iduzel] => 31396 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [40199] => stdClass Object ( [nadpis] => Laboratoř optimalizace technologických procesů [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/skupina2 [text_odkazu] => Laboratoř optimalizace technologických procesů [perex] => [skupina] => [ikona] => [velikost] => 1 [pozice_x] => 3 [pozice_y] => 2 [barva_pozadi] => cervena [countdown] => [obrazek_pozadi] => [iduzel] => 40199 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [40200] => stdClass Object ( [nadpis] => Laboratoř výzkumu a vývoje chemických technologií [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/pdl [text_odkazu] => Laboratoř výzkumu a vývoje chemických technologií [perex] =>

Laboratoř výzkumu a vývoje chemických technologií

[skupina] => [ikona] => [velikost] => 1 [pozice_x] => 4 [pozice_y] => 1 [barva_pozadi] => zelena [countdown] => [obrazek_pozadi] => [iduzel] => 40200 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [31401] => stdClass Object ( [nadpis] => Laboratoř pevných lékových forem [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/skupina8 [text_odkazu] => Laboratoř pevných lékových forem [perex] =>

Laboratoř pevných lékových forem

[skupina] => [ikona] => [velikost] => 1 [pozice_x] => 1 [pozice_y] => 2 [barva_pozadi] => zluta [countdown] => [obrazek_pozadi] => [iduzel] => 31401 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [31393] => stdClass Object ( [nadpis] => Laboratoř medicinální diagnostiky [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/medlab [text_odkazu] => Laboratoř medicinální diagnostiky [perex] =>

Laboratoř medicinální diagnostiky

[skupina] => [ikona] => [velikost] => 1 [pozice_x] => 1 [pozice_y] => 1 [barva_pozadi] => cervena [countdown] => [obrazek_pozadi] => [iduzel] => 31393 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [29316] => stdClass Object ( [nadpis] => Laboratoř mikrostruktury heterogenních materiálů [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny//lmhm [text_odkazu] => Laboratoř mikrostruktury heterogenních materiálů [perex] =>

Laboratoř mikrostruktury heterogenních materiálů

[skupina] => [ikona] => [velikost] => 1 [pozice_x] => 3 [pozice_y] => 1 [barva_pozadi] => zluta [countdown] => [obrazek_pozadi] => [iduzel] => 29316 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [29328] => stdClass Object ( [nadpis] => Laboratoř aplikované katalýzy a chemických specialit [odkaz] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/acfc [text_odkazu] => Laboratoř aplikované katalýzy a chemických specialit [perex] =>

Laboratoř aplikované katalýzy a chemických specialit

[skupina] => [ikona] => [velikost] => 1 [pozice_x] => 2 [pozice_y] => 2 [barva_pozadi] => zelena [countdown] => [obrazek_pozadi] => [iduzel] => 29328 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 29315 [canonical_url] => //uot.vscht.cz/Vyzkumne_skupiny/main [skupina_www] => Array ( ) [url] => /Vyzkumne_skupiny/main [sablona] => stdClass Object ( [class] => boxy [html] => [css] => [js] => $(function() { setInterval(function () { $('*[data-countdown]').each(function() { CountDownIt('#'+$(this).attr("id")); }); },1000); setInterval(function () { $('.homebox_slider:not(.stop)').each(function () { slide($(this),true); }); },5000); }); function CountDownIt(selector) { var el=$(selector);foo = new Date; var unixtime = el.attr('data-countdown')*1-parseInt(foo.getTime() / 1000); if(unixtime<0) unixtime=0; var dnu = 1*parseInt(unixtime / (3600*24)); unixtime=unixtime-(dnu*(3600*24)); var hodin = 1*parseInt(unixtime / (3600)); unixtime=unixtime-(hodin*(3600)); var minut = 1*parseInt(unixtime / (60)); unixtime=unixtime-(minut*(60)); if(unixtime<10) {unixtime='0'+unixtime;} if(dnu<10) {unixtime='0'+dnu;} if(hodin<10) {unixtime='0'+hodin;} if(minut<10) {unixtime='0'+minut;} el.html(dnu+':'+hodin+':'+minut+':'+unixtime); } function slide(el,vlevo) { if(el.length<1) return false; var leva=el.find('.content').position().left; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; var cislo=leva/sirka*-1; if(vlevo) { if(cislo+1>pocet) cislo=0; else cislo++; } else { if(cislo==0) cislo=pocet-1; else cislo--; } el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } function slideTo(el,cislo) { if(el.length<1) return false; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; if(cislo<0 || cislo>pocet) return false; el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } [autonomni] => 1 ) ) [31410] => stdClass Object ( [nazev] => Laboratoř heterogenních hydrogenací [seo_title] => Laboratoř heterogenních hydrogenací [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Výběr z řešených aktuálních témat

  • Využití katalyzátorů na bázi vzácných kovů (spolupráce s a.s. Aroma Praha) více zde
  • Selektivní hydrogenace resorcinolu – spolupráce s ACSI Holzminden (Německo) více zde
  • Heterogenizace homogenních katalyzátorů pro hydrogenace dienických látek více zde
  • Výzkum kinetiky a mechanismu hydrogenací nitrilů více zde

hetero_hydrog (šířka 450px)

 

Řešitelé problematiky heterogenních hydrogenací jsou 

                                                       

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [poduzel] => Array ( ) [iduzel] => 31410 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/skupina11 [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [31407] => stdClass Object ( [nazev] => Laboratoř pevných lékových forem [seo_title] => Laboratoř pevných lékových forem [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => [obrazek] => [ogobrazek] => [obsah] =>

Zaměření skupiny

  • Příprava a charakterizace pevných disperzí špatně rozpustných léčivých látek
  • Využití inverzní plynové chromatografie ke studiu povrchových vlastností sypkých látek
  • Parametry povrchové energie a jejich vliv na zpracování sypkých látek
  • Účinky interakcí částic na míru uvolňování léčivých látek
  • Řízená příprava interaktivních směsí
  • Vývoj rychle dezintegrujících zrněných prášků
  • Optimalizace tokových vlastností směsí
  • Mechanické vlastnosti tablet
  • Kompaktační chování směsí
  • Validace čištění farmaceutických výrobních zařízení
  • Studium procesně indukovaných poruch (process induced disorder) povrchu partikulárních látek

Členové skupiny

Vedoucí

  • prof. Ing. Petr Zámostný, Ph.D.  X b RG (originál)

Odborní asistenti

  • Ing.  Adam Karaba, Ph.D. X b RG (originál)
  • Ing. Jan Patera, Ph.D. X b RG (originál)
  • Ing. Tereza Školáková, Ph.D. X b RG (originál)

Doktorandi

  • Ing. Radim Bittner
  • Ing. Pavlína Komínová RG (originál)
  • Ing. Nikita Marinko
  • Ing. Eva Petříková
  • Ing. Simona Römerová
  • Ing. Michaela Lojková RG (originál)
  • Ing. Ondřej Švehla
  • Ing. Dien Tran Trang RG (originál)
[urlnadstranka] => [poduzel] => stdClass Object ( [31461] => stdClass Object ( [nazev] => Odkazy [barva_pozadi] => cervena [uslideru] => false [text] => [iduzel] => 31461 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [39963] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 39963 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 31407 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/PLF [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29569] => stdClass Object ( [nazev] => Laboratoř optimalizace technologických procesů [seo_title] => Laboratoř optimalizace technologických procesů [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Zaměření skupiny

Ve skupině optimalizace technologických procesů se tradičně zaměřujeme na studium reakční kinetiky průmyslově významných reakčních systémů. Vyvíjíme matematické modely, které využívají výsledky uvedeného studia pro optimalizaci provozu průmyslových procesů. Pro podporu vývoje a ověření výsledků provádíme laboratorní výzkum v souvisejících oblastech i zpracování reálných procesních dat. Naši činnost dále rozvíjíme do příbuzných oblastí modelování a simulace chování technologických aparátů a celků v rámci naší spolupráce s průmyslovými partnery.

Klíčové aktivity skupiny

  • Matematické modelování kinetiky složitých reakčních systémů
  • Fyzikální modely pyrolýzy a vysokoteplotních procesů
  • Matematické modely pro podporu a řízení provozu technologických celků
  • Experimentální studie pyrolýzy alternativních (odpadních/obnovitelných) surovin pro průmyslovou etylenovou pyrolýzu

 

Členové skupiny

Vedoucí

  • prof. Ing. Petr Zámostný, Ph.D.  X b RG (originál)

 

Odborní asistenti

  • Ing.  Adam Karaba, Ph.D. X b RG (originál)
  • Ing. Jan Patera, Ph.D. X b RG (originál)

Doktorandi

  • Ing.  Le Tuan Anh

 

Zapojení studentů do naší činnosti

Do své činnosti se snažíme v co nejvyšší míře zapojovat studenty. V rámci svých závěrečných prací, semestrálních projektů i dobrovolné činnosti spolupracují na laboratorních experimentech. Při zpracování výsledků se studenti podrobně seznamují s produkty ASPEN, HYSYS, příp. výpočetním softwarem Matlab a MAPLE. V případě zájmu umožňujeme i zaučení v programování. Řada studentských prací přestavuje součást širšího zadání od průmyslového partnera. V takových případech rádi zprostředkujeme kontakt. Práce může rovněž na dobrovolné úrovni zahrnovat návštěvu průmyslového areálu za účelem seznámení se se zařízením. 

Práce našich čerstvých absolventů

  • Tvorba a ladění matematického modelu průmyslového pyrolýzního reaktoru (Le Tuan Anh, 2019)
  • Studie k posouzení možnosti navýšení kapacity kalcinace Glauberovy soli (Bc. Jan Smolík, 2019)
  • Experimentální studium pyrolýzy produktů Fischerovy-Tropschovy syntézy (Bc. Jakub Rozhon, 2019)
  • Pyrolýza hydrogenačně zpracovaných rostlinných olejů (Bc. Petra Ruskayová, 2019).
  • Studie závislosti výtěžků produktů pyrolýzy typických lehkých surovin a jejich směsí na teplotě (Bc. Veronika Dvořáková, 2017)
  • Popis vlastností spřádací lázně za účelem vývoje průmyslového modelu (Jan Smolík, 2017)
  • Studium kinetiky reversní Dielsovy-Alderovy reakce s použitím pyrolýzní plynové chromatografie (Jakub Rozhon, 2017)
  • Vývoj metodiky pro identifikaci recyklovaných podílů v polypropylenu (Bc. Dominik Hasal, 2016)
  • Uhlovodíkové frakce C4 z rafinérských a petrochemických procesů jako potenciální suroviny ethylenové pyrolýzy (Ing. Jiří Petrů, 2015)
  • Modelování procesu zplyňování biomasy a následné Fischer-Tropschovy syntézy (Ing. Lukáš Filip, 2020)


 ◳ fotkaEJ (png) → (originál)   ◳ schema (png) → (originál)

                                          Ethylenová pyrolýza v ORLEN Unipetrol 

[submenuno] => 1 [urlnadstranka] => [poduzel] => stdClass Object ( [29570] => stdClass Object ( [nazev] => Odkazy [barva_pozadi] => seda [uslideru] => false [text] => [iduzel] => 29570 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [40125] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 40125 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 29569 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/OPT [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [66793] => stdClass Object ( [nazev] => Laboratoř dermální a transdermální aplikace léčiv [seo_title] => Laboratoř dermální a transdermální aplikace léčiv [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

 ◳ jarmiLAB_logo (png) → (originál)Členové skupiny

Vedoucí skupiny

  • Doc. Mgr. Jarmila Zbytovská, Dr.rer.nat.

Doktorandi

  • Ing. Kristýna Dvořáková
  • Ing. Aneta Kalvodová
  • Damla Orhan, MSc.
  • Ing. Eliška Petrová


Zaměření skupiny

Kůže nabízí velké možnosti pro lokální i systémové podání léčiv. Transport léčiv kůží ale omezuje unikátní kožní bariéra. Laboratoř dermální a transdermální aplikace léčiv se zaměřuje na různé způsoby urychlování absorpce léčiv přes kožní bariéru. Vyvíjíme a charakterizujeme moderní formulace založené na různých typech nanočástic, jakož i nové urychlovače kožní permeace. Formulace testujeme in vitro na modelových membránách i ex vivo na přirozené kůži. Kožní bariéru a její interakce studujeme i na molekulární úrovni pomocí biofyzikálních metod. Rovněž se zaměřujeme na patofyziologii kůže a onemocnění spojená s narušenou kožní bariérou (lupénka, atopická dermatitida, nádory kůže a další).   

 

Vědecká témata

  • Dermální a transdermální cílení aktivních látek
  • Nové urychlovače kožní permeace a jejich mechanismus účinku
  • Formulace topických přípravků
  • Vývoj nanočástic pro topické podání a studium jejich účinků
  • Technologie nanoformulačních procesů
  • Studium kožní bariéry a její patofyziologie na molekulární úrovni
  • Biofyzikální hodnocení lipidové matrix stratum corneum
[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [poduzel] => stdClass Object ( [66794] => stdClass Object ( [nazev] => Odkazy [barva_pozadi] => seda [uslideru] => false [text] => [iduzel] => 66794 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [66807] => stdClass Object ( [nazev] => Přístrojové vybavení [seo_title] => Přístrojové vybavení [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Centrifuga Ohaus FrontierTM 5718R

 ◳ Centrifuga Ohaus Frontier 5718R (png) → (originál)

Franzovy difúzní cely

 ◳ !Franzovy difúzní cely (jpg) → (originál)

Inkubátor VWR INCU-Line®

 ◳ Inkubátor VWR INCULine (jpg) → (originál)

Lyofilizátor SP Scientific  AdVantage 2.0

 ◳ !Lyofilizátor SP Scientific  AdVantage (jpg) → (originál)

Přístroj na měření TEWL Biox Systems AquaFluxTM AF200

 ◳ TEWL_Biox Systems AquaFluxTM AF200 (gif) → (originál)

Sušárna Memmert UF30

 ◳ Sušárna Memmert UF30 (jpg) → (originál)

Třepačka Heidolph Instruments Unimax 1010

 ◳ Třepačka Heidolph Instruments Unimax 1010 (jpg) → (originál)

Ultra Turrax T10 basic

 ◳ Ultra Turrax T10 basic (jpg) → (výška 215px)

Vakuová odparka Büchi Rotavapor R-205

 ◳ Vakuová odparka BüchiRotavapor R-205 (jpg) → (výška 215px)

Vodní lázeň Memmert WNB29 

 ◳ Vodní lázeň Memmert WNB29 (jpg) → (výška 215px)

Vysokotlaký homogenizátor Avestin Emulsiflex C5

 ◳ !Avestin Emulsiflex C5 (jpg) → (výška 215px)

Vysokotlaká pumpa  Syringe Pump NE-1010

 ◳ Syringe Pump NE-1010 (jpg) → (výška 215px)

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 66807 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/labdermal/vybaveni [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [66806] => stdClass Object ( [nazev] => Řešené problematiky [seo_title] => Řešené problematiky [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Bakalářské práce

  • Studium mechanismu účinku transdermálního urychlovače absorpce DDAK na molekulární úrovni
  • Studium stability léčivých přípravků založených na koloidních nanokariérních systémech za speciálních podmínek
  • Studium účinku vybraných modulátorů absorpce na izolované stratum corneum
  • Korelace dvou metod pro sledování termotropního chování lipidů: diferenciální skenovací kalorimetrie a infračervené spektroskopie
  • Příprava a charakterizace lipidových nanočástic obsahujících indometacin pro transdermální podání
  • Studium aktivity potencionálních urychlovačů transdermální absorpce na izolované prasečí kůži
  • Studium in vitro permeace imiquimodu přes bariéru kůže
  • Studium obnovy narušené kožní bariéry pomocí lipidových nanonosičů
  • Příprava a charakterizace polymerních nanočástic pro dermální podání
  • Příprava a charakterizace ethosomů pro (trans)dermální podání

 

Diplomové práce

  • Charakterizace fázového chování ceramidového analogu 14S24 v modelových membránách
  • Charakterizace modelových membrán stratum corneum za použití různých typů ceramidů
  • Vývoj lipozomálních nosičů pro obnovu kožní bariéry
  • Výzkum PLGA nanočástic pro podání tofacitinibu do vlasových folikulů
  • Optimalizace procesu přípravy umělých lipidových membrán pro studium kožní permeace
  • Studium aktivity řady derivátů morfolinu jako potencionálních urychlovačů transdermální penetrace
  • Studium mechanismu účinku transdermálního urychlovače absorpce L-Pro2 na molekulární úrovni
  • Vývoj lipidových nanočástic s obsahem hydrokortizonu a jeho derivátů
  • Vývoj in vitro modelu poškozené kožní bariéry
  • Vývoj kombinovaných nanoformulací s obsahem látek obnovujících kožní bariéru
  • Vývoj ethosomů pro transdermální podání léčiv

 

Dizertační práce

  • Studium patofyziologie kožní bariéry a možností její obnovy z biofyzikálního pohledu
  • Studium mechanismů ovlivňujících propustnost kožní bariéry
  • Vývoj nanonosičových systémů pro dermální a transdermální podání léčiv
  • Navrhování a optimalizace nanoformulačních procesů pro (trans-)dermální podání léčiv
[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 66806 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/labdermal/problematiky [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [66805] => stdClass Object ( [nazev] => Publikace [seo_title] => Publikace [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

2023

Kalvodová, A., Dvořáková, K., Petrová, E., Michniak-Kohn, B.B., Zbytovská, J. (2023). The Contest of Nanoparticles: Searching for the Most Effective Topical Delivery of Corticosteroids. Pharmaceutics 15(2), 513. DOI: 10.3390/pharmaceutics15020513

2022

Kalvodová (Vovesná), A., Zbytovská, J. (2022). Lipid nanocapsules enhance the transdermal delivery of drugs regardless of their physico-chemical properties. Int. J. Pharm. 122264. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2022.122264

Dvořáková, K., Štěpánek, P., Kroupová, J., & Zbytovská, J. (2021). N-Alkylmorpholines: Potent Dermal and Transdermal Skin Permeation Enhancers. Pharmaceutics, 14(1). DOI: 10.3390/pharmaceutics14010064

Čuříková-Kindlová, B. A., Vovesná, A., Nováčková, A., & Zbytovská, J. (2021). In Vitro Modeling of Skin Barrier Disruption and its Recovery by Ceramide-Based Formulations. AAPS PharmSciTech, 23(1), 21. DOI: 10.1208/s12249-021-02154-z

2021

Vovesná, A., Zhigunov, A., Balouch, M., & Zbytovská, J. (2021). Ceramide liposomes for skin barrier recovery: A novel formulation based on natural skin lipids. Int J Pharm, 596, 120264. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2021.120264

Boltnarova, B., Kubackova, J., Skoda, J., Stefela, A., Smekalova, M., Svacinova, P., . . . Holas, O. (2021). Plga based nanospheres as a potent macrophage‐specific drug delivery system. Nanomaterials, 11(3), 1-17. DOI: 10.3390/nano11030749

Nováčková, A., Sagrafena, I., Pullmannová, P., Paraskevopoulos, G., Dwivedi, A., Mazumder, A., . . . Vávrová, K. (2021). Acidic pH Is Required for the Multilamellar Assembly of Skin Barrier Lipids In Vitro. Journal of Investigative Dermatology, 141(8), 1915-1921.e1914. DOI: 10.1016/j.jid.2021.02.014

Kubackova, J., Holas, O., Zbytovska, J., Vranikova, B., Zeng, G., Pavek, P., & Mullertz, A. (2021). Oligonucleotide delivery across the caco-2 monolayer: The design and evaluation of self-emulsifying drug delivery systems (sedds). Pharmaceutics, 13(4). DOI: 10.3390/pharmaceutics13040459

2020

Kubackova, J., Zbytovska, J., & Holas, O. (2020). Nanomaterials for direct and indirect immunomodulation: A review of applications. Eur J Pharm Sci, 142. DOI: 10.1016/j.ejps.2019.105139

2019

Čuříková-Kindlová, B. A., Diat, O., Štěpánek, F., Vávrová, K., & Zbytovská, J. (2019). Probing the interactions among sphingosine and phytosphingosine ceramides with non- and alpha-hydroxylated acyl chains in skin lipid model membranes. Int J Pharm, 563, 384-394. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2019.04.010

Pullmannová, P., Ermakova, E., Kováčik, A., Opálka, L., Maixner, J., Zbytovská, J., . . . Vávrová, K. (2019). Long and very long lamellar phases in model stratum corneum lipid membranes. J Lipid Res, 60(5), 963-971. DOI: 10.1194/jlr.M090977

2017

Čuříková, B. A., Procházková, K., Filková, B., Diblíková, P., Svoboda, J., Kováčik, A., . . . Zbytovská, J. (2017). Simplified stratum corneum model membranes for studying the effects of permeation enhancers. Int J Pharm, 534(1), 287-296. DOI: 10.1016/j.ijpharm.2017.10.038

Pullmannová, P., Pavlíková, L., Kováčik, A., Sochorová, M., Školová, B., Slepička, P., . . . Vávrová, K. (2017). Permeability and microstructure of model stratum corneum lipid membranes containing ceramides with long (C16) and very long (C24) acyl chains. Biophysical Chemistry, 224, 20-31. DOI: 10.1016/j.bpc.2017.03.004

Sochorová, M., Staňková, K., Pullmannová, P., Kováčik, A., Zbytovská, J., & Vávrová, K. (2017). Permeability Barrier and Microstructure of Skin Lipid Membrane Models of Impaired Glucosylceramide Processing. Scientific Reports, 7(1). DOI: 10.1038/s41598-017-06990-7

Zbytovská, J., Gallusová, J., Vidlářová, L., Procházková, K., Šimek, J., & Štěpánek, F. (2017). Physical Compatibility of Propofol-Sufentanil Mixtures. Anesthesia and Analgesia, 124(3), 776-781. DOI: 10.1213/ANE.0000000000001720

2016

Vidlářová, L., Hanuš, J., Veselý, M., Ulbrich, P., Štěpánek, F., & Zbytovská, J. (2016a). Effect of lipid nanoparticle formulations on skin delivery of a lipophilic substance. Eur J Pharm Biopharm, 108, 289-296. DOI: 10.1016/j.ejpb.2016.07.016

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 66805 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/labdermal/publikace [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 66793 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/labdermal [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [31408] => stdClass Object ( [nazev] => Laboratoř medicinální diagnostiky [seo_title] => Laboratoř medicinální diagnostiky [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

O skupině

Skupina Medicinální diagnostiky se zabývá řešením pokročilých problematik v oblasti medicinální chemie. Díky svým dlouholetým zkušenostem v oblasti analytické chemie, farmakologie a medicinální chemie představuje jedno z předních pracovišť na VŠCHT Praha. Laboratoř disponuje moderními analytickými přístroji jako je hybridní hmotnostní spektrometr LTQ Orbitrap Velos a hmotnostní spektrometr s trojitým kvadrupólem TSQ Vantage (oba Thermo Scientific, USA) pro kvantifikaci a kvalifikaci analyzovaných látek s vysokou spolehlivostí a přesností.
 
V současné době se skupina zabývá těmito problematikami:
  • Molekulární diagnostika humánních nebo animálních onemocnění (např. hepatocelulární karcinom, Alzheimerova choroba, rakovina slinivky, rakovina mléčné žlázy)
  • Vývoj pokročilých separačních metod na bázi molekulárně otištěných polymerů (MIP) pro sledování biomolekul v tělních tekutinách
  • Extrakce biologicky aktivních látek z rostlin a vývoj analytických metod pro jejich stanovení

 

Členové skupiny

  • Ing. Kamila Syslová, Ph.D. X  b RG (originál)
  • Ing. Lada Dolejšová Sekerová, Ph.D. X  b RG (originál)

Doktorandi

  • Ing. Dominika Šindelářová X  b

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [poduzel] => stdClass Object ( [31463] => stdClass Object ( [nazev] => Odkazy [barva_pozadi] => fialova [uslideru] => false [text] => [iduzel] => 31463 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [38004] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 38004 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 31408 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/medlab [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [29332] => stdClass Object ( [nazev] => Laboratoř mikrostruktury heterogenních materiálů [seo_title] => Laboratoř mikrostruktury heterogenních materiálů [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Zaměření skupiny

Výzkumný tým se dlouhodobě zabývá studiem mikrostruktury heterogenních materiálů, mezi které patří porézní látky či kompozity. Mezi studované systémy patří: farmaceutické tablety, katalyzátory, palivové články a kompozitní membrány. Mikrostrukturu těchto materiálů stanovujeme jednak pomocí transportních parametrů získaných z přímých permeačních měření a dále pomocí obrazové analýzy doplněné popisem mikrostruktury s využitím různých statistických funkcí. Pro hodnocení mikrostruktury materiálů používáme moderní kombinovaný iontový a elektronový mikroskop. V poslední době jsme se také zaměřili na rekonstrukce mikrostruktury založené na FIB-SEM nanotomografii.

Členové skupiny

Vedoucí

  • doc. Ing. Pavel Čapek, CSc.   X  b

Odborní asistenti

  • Ing. Martina Pitínová, Ph.D.
  • Ing. Martin Veselý, Ph.D.

Ph.D. studenti

  • Ing. Iryna Danylo
[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [poduzel] => stdClass Object ( [29354] => stdClass Object ( [nazev] => Odkazy [barva_pozadi] => seda [uslideru] => false [text] => [iduzel] => 29354 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [41406] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 41406 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => slider [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [38422] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 38422 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 29332 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/lmhm [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [31406] => stdClass Object ( [nazev] => Laboratoř aplikované katalýzy a chemických specialit [seo_title] => Laboratoř aplikované katalýzy a chemických specialit [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

PosterZaměření skupiny

  • Optimalizace přípravy a výroby stávajících chemických specialit (vonné látky, léčiva, pesticidy, ad…)
  • Izomerace pinenoxidů na látky využitelné ve farmaceutickém průmyslu
  • Příprava a využití nových heterogenních katalyzátorů
  • Zpracování produktů z biomasy na meziprodukty biologicky aktivních látek
  • Využití CO2 v oblasti chemických specialit
  • Hydrogenační a dehydrogenační procesy ve farmaceutickém a parfumářském průmyslu
  • Studium mechanismu heterogenně katalyzovaných acidobazických reakcí
  • Hydrogenolýza karboxylových kyselin na alkoholy za použití rheniových katalyzátorů

 ◳ titul_obr (png) → (originál)

Průmyslová spolupráce v České knize rekordů

 ◳ aroma (jpg) → (originál)


Mezi skupinou prof. Červeného z Ústavu organické technologie VŠCHT Praha a podnikem Aroma Praha, a.s. probíhá již půlstoletí trvající spolupráce. Podle vydavatelů České knihy rekordů se jedná v tuzemském měřítku o mimořádný, rekordní počin. Spolupráce totiž nebyla nikdy přerušena a je podložena každoročními hospodářskými smlouvami.

[urlnadstranka] => [poduzel] => stdClass Object ( [31460] => stdClass Object ( [nazev] => Odkazy [barva_pozadi] => seda [uslideru] => false [text] => [iduzel] => 31460 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [38109] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 38109 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 31406 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/acfc [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [31409] => stdClass Object ( [nazev] => [seo_title] => Laboratoř výzkumu a vývoje chemických technologií [seo_desc] => všcht, uot, organická technologie [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

 ◳ logoPDL (png) → (originál)
Zaměření skupiny


Skupina má dlouholetou tradici v navrhování nových a optimalizování stávajících chemických technologií. Zaměřujeme se především na navrhování chemických reaktorů, rektifikačních kolon, vývoj a optimalizaci chemických procesů a vývoj nových heterogenních katalyzátorů pro průmyslové aplikace. Spolupracujeme s průmyslovými partnery jak z ČR, tak ze zahraničí. Tyto průmyslové podniky jsou často i zadavateli výzkumných úkolů. Jako příklady z poslední doby lze uvést:

  • Vývoj a optimalizace procesů aminů (Eastman Chemical Co.)
  • Vývoj technologie textilních barviv (HUNTSMAN Corp.)
  • Mokrá oxidace odpadních vod (Messer Group GmbH)
  • Optimalizace technologie akrylátů (Synthomer a.s.)
  • Výroba bionafty z odpadních tuků (Temperatior, s.r.o.)
  • Využití pyrolýzních frakcí na produkty vyšší přidanou hodnotou (ORLEN Unipetrol)
  • Vývoj izolace v technologii kaprolaktamu (Spolana, s.r.o.)
  • Vývoj technologie di- a triglyceridů mastných kyselin (ADDICOO GROUP, s.r.o)
  • Vývoj detektorů ionizujícího záření (Nuvia Group)
  • Zvýšení kapacity rektifikačních kolon (DEZA, a.s.)
  • Vývoj technologií speciálních aminů (BorsodChem MCHZ, s.r.o.)

Studenti bakalářských i magisterských studijních programů se zapojují do výzkumu a vývoje reálných chemických procesů. Studenti se mohou vědecké činnosti a prací na výzkumných projektech skupiny účastnit nejen v rámci svých bakalářských a diplomových prací a jiných studijních povinností, ale také v rámci svého volného času, jako tzv. studentské vědecké síly již od počátku svého studia. Taková zájmová činnost bývá často podporována finančně zadavatelem výzkumného projektu (kontakt pro zájemce).

Příklady zapojení studentů do výzkumu:

  • Měření fázových rovnováh a vyhodnocování získaných dat
  • Výzkum rektifikací
  • Měření a výzkum reakční kinetiky
  • Modelování chemických reaktorů 
  • Simulace kolon a procesů v univerzálním simulačním programu
[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [poduzel] => stdClass Object ( [31464] => stdClass Object ( [nazev] => Odkazy [barva_pozadi] => seda [uslideru] => false [text] => [iduzel] => 31464 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [38680] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 38680 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 31409 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vyzkum/Vyzkumne_skupiny/pdl [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => boxy [html] => [css] => [js] => $(function() { setInterval(function () { $('*[data-countdown]').each(function() { CountDownIt('#'+$(this).attr("id")); }); },1000); setInterval(function () { $('.homebox_slider:not(.stop)').each(function () { slide($(this),true); }); },5000); }); function CountDownIt(selector) { var el=$(selector);foo = new Date; var unixtime = el.attr('data-countdown')*1-parseInt(foo.getTime() / 1000); if(unixtime<0) unixtime=0; var dnu = 1*parseInt(unixtime / (3600*24)); unixtime=unixtime-(dnu*(3600*24)); var hodin = 1*parseInt(unixtime / (3600)); unixtime=unixtime-(hodin*(3600)); var minut = 1*parseInt(unixtime / (60)); unixtime=unixtime-(minut*(60)); if(unixtime<10) {unixtime='0'+unixtime;} if(dnu<10) {unixtime='0'+dnu;} if(hodin<10) {unixtime='0'+hodin;} if(minut<10) {unixtime='0'+minut;} el.html(dnu+':'+hodin+':'+minut+':'+unixtime); } function slide(el,vlevo) { if(el.length<1) return false; var leva=el.find('.content').position().left; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; var cislo=leva/sirka*-1; if(vlevo) { if(cislo+1>pocet) cislo=0; else cislo++; } else { if(cislo==0) cislo=pocet-1; else cislo--; } el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } function slideTo(el,cislo) { if(el.length<1) return false; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; if(cislo<0 || cislo>pocet) return false; el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi