LOGO_ORBIS2

Závěrečná konference projektu ORBIS v polské Poznani

Ve dnech 5.-6. června se v polské Poznani konala závěrečná konference projektu ORBIS. Tento projekt v posledních několika letech zajišťoval možnost propojení akademické a průmyslové sféry pomocí výměnných výzkumných stáží mezi světovými univerzitami a významnými farmaceutickými firmami. Takovéto stáže využila i řada studentů našeho ústavu, kteří se účastnili jakožto zástupci VŠCHT nebo společnosti Zentiva k.s. O jejich zkušenostech a dojmech se můžete dočíst v nedávných článcích. 

Náš ústav na této konferenci zastupovaly Kristýna Dvořáková, Aneta Kalvodová a Eliška Petrová ze skupiny doc. Zbytovské společně se Simonou Römmerovou a Nikitou Marinkem ze skupiny prof. Zámostného. Součástí programu byly vybrané prezentace účastníků výzkumných výměn, mezi nimiž bylo hned několik zástupců z VŠCHT. Jednou z vybraných řečnic byla i Aneta Kalvodová, která do své přednášky s názvem Innovative cerosomes as carriers for an enhanced dermatitis therapy (Inovativní cerozomy jakožto nosiče účinné terapie kožní dermatitidy) promítla výsledky získané během své výzkumné stáže na Rutgers University of New Jersey. Její přednáška byla následně vybrána odbornou komisí a oceněna jakožto nejlepší přednáška studentských řečníků.

 ◳ aneta4 (jpg) → (originál)

 

 ◳ H2020-Web (png) → (originál)    ◳ marie_curie_logo (png) → (originál)
This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under the Marie Skłodowska-Curie grant agreement No 778051.